Saaremaa Tarbijate ühistu nõukogu juhib Mai Takkis (11)

KULUD KONTROLLI ALLA: 31. märtsist kasutab Mati Jõgi oma piirkonna hooldustööde teostamisel transpordiks senise rendisõiduki asemel uut autot Citroën Berlingo. Sõiduki vahetuse tingis soov optimeerida ettevõtte kulusid. Pildil oleva uue kujunduse saavad tulevikus kõik Saaremaa tarbijate ühistu autod.  MAANUS MASING

KULUD KONTROLLI ALLA: 31. märtsist kasutab Mati Jõgi oma piirkonna hooldustööde teostamisel transpordiks senise rendisõiduki asemel uut autot Citroën Berlingo. Sõiduki vahetuse tingis soov optimeerida ettevõtte kulusid. Pildil oleva uue kujunduse saavad tulevikus kõik Saaremaa tarbijate ühistu autod.
MAANUS MASING

Saaremaa tarbijate ühistu uus nõukogu valis eile toimunud esimesel koosolekul esimeheks Mai Takkise ja kinnitas ettevõtte tänavuse eelarve.

Vastne nõukogu esimees Mai Takkis ütles Saarte Häälele, et nõukogu uus koosseis on tema hinnangul hästi teotahteline ja tulevikku vaatav. “Tööd saab olema palju,” nentis ta.

Eilsel istungil kinnitas nõukogu ühistu tänavuse eelarve, tutvus ühistu praeguse positsiooniga kohalikul kaubandusturul ning sai laiema ülevaate ka piirkondlikke tarbijaühistuid ühendava Coop Eesti turuseisust.

“Aja jooksul on turg ju ümber jaotunud, võrreldes selle ajaga, mil ühistu oli pea et ainuke esmatarbekaupade ja toiduainete müüja,” tõdes Takkis.

Nõukogu arutas ka, kuidas ühistu majandustegevust tulevikus põhjalikumalt analüüsida ja selle põhjal paremaid otsuseid teha, sealhulgas ka nõukogu tasandil.

“Nõukogu seisukoht on, et praegune kauplustevõrk tuleb säilitada, samuti nagu turuosa, mida tuleks pigem püüda suurendada,” sõnas Takkis.

Suuremaid investeeringuid ühistul kodumaakonnas tänavu plaanis ei ole, väiksemad renoveerimistööd on seotud olemasolevate kaupluseruumide nõuetele vastavaks muutmisega. Eile jäi tegemata ka tarbijate ühistu Pärnu Port Arturi kaubanduskeskuse kauplusega seotud investeerimisotsus, kuna nõukogu soovib sellega seotud plaane veel täpsustada ja analüüsida.

Kuna ühistu eelmise majandusaasta eelarve on alles auditeerimisel, siis jäi ka selle heakskiitmine ja volinike koosolekule kinnitamiseks saatmise otsustamine nõukogu järgmisele koosolekule.

Mis nõukogu viiendasse liikmesse puutub, siis leiti Takkise sõnul, et see võiks olla inimene, kes toob ettevõttesse täiendavat kaubandusalast kompetentsust.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 466 korda, sh täna 1)