Saaremaa jäi mitmeks kuuks lennuühenduseta (14)

Eilsest ei toimu enam Kuressaare ja Tallinna vahelisi lennureise. Enne jaanipäeva uut vedajat Aviesi asemele loota ei ole.

“Tänase seisuga Aviesi lende enam ei toimu,” ütles eile Saare maavalitsuse arendusnõunik Karl Tiitson.

Eile ennelõunal tulnud teate kohaselt peatas lennuamet kodumaise lennufirma Avies tegevusloa vähemalt kuueks kuuks. Avies on lubanud otsuse vaidlustada.

Lennuamet teatas, et Aviesi üle on järelevalvet tehtud juba pikemat aega. Viimatise seisuga oli firmal 90 puudusest likvideerimata 47.

Järgmise kahe nädala reiside piletiraha eest peab Avies pileti ostnutele otsima lisareisi ja kompenseerima reisimuudatusega seotud muud kulud. Kaugemasse perioodi jäävate piletite eest peab lennufirma piletiraha tagastama. Probleemide korral tuleb pöörduda tarbijakaitseameti poole.

“Oleme oma tegevuskava jätkusuutlikkuse ja ohutuse tõestamiseks väga palju tööd teinud ja saatnud vastava programmi ka lennuametile. Koostöö on olnud hea. Seetõttu on lennuameti otsus meile tõsiselt üllatav ja ebameeldiv,” ütles Aviesi juhatuse esimees Allan Soll BNS-ile.

“Otsus on seda enam kurvastav, et meie populaarsus Saaremaa ja Hiiumaa liinidel on ajas üha kasvanud. Kliendid lendavad meiega ja usaldusväärsus on hea,” lisas Soll.

Lennuühendustega tegelev majandus- ja kommunikatsiooniminister Kristen Michal ütles Kadi raadiole, et lennufirma nii kiiresti oma asju korda ei saa. “Meie jaoks tähendab see siiski seda, et kuna me ei tea, kui kaua kulub aega probleemide kõrvaldamiseks, siis peame hoolitsema, et ühendus saartega oleks tagatud,” ütles minister.

Ta märkis, et kuna ettevõte on ka varem raskustes olnud, on ministeeriumil olemas ka plaan B. “Oleme ette valmistanud ka hanke selliseks olukorraks. Praeguse seisuga vähemalt läheme hankega edasi, meie eesmärk oleks suveks, kui hakkab kõrghooaeg, lennuühendused saartega taastada,” märkis minister, et jaanipäevaks soovitakse lennud ikkagi käima saada.

Ministri sõnul on muidugi risk, et pakkujaid ei tulegi. “Eeldan, et mõne pakkuja vahest saame ja selle nimel tuleb erinevatel osapooltel tööd teha, et kutsuda pakkujaid hankel osalema,” ütles minister Michal.

Saarte Häälele on erinevad allikad vihjanud, et üks soovija oleks lennuettevõtte Nordica. “Kindlasti analüüsime olukorda, kaalume võimalusi ja tegutseme nendele tulemustele vastavalt,” ütles Saarte Häälele ettevõtte kommunikatsioonijuht Liis Veersalu.

Eelmisel aastal lendas Aviesiga 12 000 reisijat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 967 korda, sh täna 1)