Pihtla eakad Salmel külas

HEAD-PAREMAT PEOLAUALE: Iljus Heinlaid kostitab lauanaabreid ergutava joogiga. Temast vasakul Mati Saar, paremal Aili Nuum.  MAANUS MASING

HEAD-PAREMAT PEOLAUALE: Iljus Heinlaid kostitab lauanaabreid ergutava joogiga. Temast vasakul Mati Saar, paremal Aili Nuum.
MAANUS MASING

Eile ennelõunal ütles Salme vallavanem Kalmer Poopuu tere tulemast nii oma valla eakatele kui ka kaugemalt külla tulnud Pihtla valla pensionäridele.

 

Enne kontserdi algust tänas Sandla kultuurimaja juhataja Annely Õisnurm võõrustajaid, ulatades meene, miniatuurse Kaali kraatri Salme kultuurijuhile Maire Sillaveele.

Pihtla valla eakad, kes olid juba 19. väljasõidul eakaaslaste juurde, tänasid Salme inimesi sooja vastuvõtu eest.

Laulja Anne Velli pani oma särtsaka esinemisega saali kaasa elama. “Laulge kaasa ja tulge tantsupõrandale,” kutsus Velli. Lauljaid jagus, aga tantsupõrand jäi tühjaks. Osalejate hulgas olid vaid mõned mehed ja nemad pidasid paremaks lauljannat kohvilauas istudes kuulata.

Iljus Heinlaid Tiirimetsast ütles, et tema tuligi peamiselt sellepärast, et Anne Vellit näha. “Ei mäletagi, millal ma teda viimati esinemas nägin. Tore on. See teeb tuju heaks,” nentis hiljuti 70-aastaseks saanud Tiirimetsa mees.

Elbe Sepp Pihtla vallast leidis eest kunagise haiglapalatikaaslase. Helgi Pruuliga jätkus juttu kauemaks. Tiia Holm Salmelt teadis peaaegu kõikide laulude sõnu ja laulis kaasa. “See, kui pensionär igavust tunneb, on tema oma süü,” tõdes Tiia. Kunagine Salme kultuurijuht Aili Nuum rõõmustas selle üle, et seekord oli hästi palju rahvast kokku tulnud.

Salme valla tegemistest rääkis vallavanem Poopuu ka. Kui jutt kaldus haldusreformile ja eilses Saarte Hääles avaldatud uudisest, et Esna vallavanemat Paavel Koosaart kehastav Harry Kõrvits on otsustanud loodava Saaremaa ühendvalla vallavanemaks kandideerida, ütles Poopuu, et tema töötuks jäämist ei karda.

“Mul on kaks tugevat külge. Üks on see, et olen kaua aega omavalitsusjuhina töötanud ja selle ajaga omandanud palju kogemusi. Teine asi on see, et olen aastaid tegelenud näitlemisega Salme vallateatris, seega näitlejaveri on mul sees. Kuna loodus tühja kohta ei salli, siis kandideerin vallavanema rolli täitma “Naabriplikas”,” rääkis Kalmer Poopuu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 678 korda, sh täna 1)