Ninase külarahvas kaotas lõplikult kohtuvaidluse Saaremaa Sadamas (2)

Ninase külaselts kaotas lõplikult kohtuvaidluse, milles külarahvas üritas takistada Saaremaa Sadamat puudutava detailplaneeringu rakendamist.

MTÜ Ninase Küla Selts ja kohalik turismiettevõtja Janne Koovisk esitasid 2013. aasta suvel Tallinna halduskohtule kaebuse Mustjala vallavolikogu otsuse peale, millega kehtestati Saaremaa Sadama detailplaneering.

Kaebuses märgiti muu hulgas, et menetluses on vald põhjendamatult eelistanud ühe suurettevõtte kruiisisadama rajamiseks tehtud ebaõnnestunud investeeringu kaitset Ninase poolsaarel elavate inimeste kodudesse ja loodusturismi arendamisse tehtud investeeringute kaitsele ning ka looduskaitsele ning puhta ja vaikse keskkonna säilimisele.

Vaidlustajate hinnangul jäeti tähelepanuta ka fakt, et kruiisisadama rajamine sai võimalikuks vaid tänu lubadustele, et sadam jääb vaid reisisadamaks.

Tallinna halduskohus jättis tunamullu mai lõpus Kooviski ja Ninase külaseltsi kaebuse, millega sooviti tühistada Mustjala vallavolikogu otsus lubada Saaremaa Sadamat kasutada edaspidi ka kaubasadamana, rahuldamata.

Mullu oktoobri keskel sai selts kaotuse osaliseks ka Tallinna ringkonnakohtus. Seejärel pöördus selts kassatsioonkaebusega riigikohtusse, mis ei võtnud aga neljapäeval kaasust menetlusse.


KOMMENTAAR

Margus Sitsi,
AS-i Tallinna Sadam ärisuunajuht:

Uudis on kahtlemata positiivne Saaremaa Sadama edasiste arengute valguses. Saaremaa Sadama kasutamise vastu kaupade laadimiseks on huvi tundnud mitmed Saaremaa kohalikud ettevõtted. Teatud osas ja väiksemate partiidena on Saaremaa Sadama kaudu juba varasematelgi aastatel sisse ja välja veetud nii puitu kui ka näiteks killustikku. Kauba ladustamiseks ja töötlemiseks vajaminevate hoonete rajamist olemasolev planeering seni ei võimaldanud. Selle otsuse valguses saame jätkata koostööd olemasolevate partneritega ning ka uute koostööpartnerite otsingut, kellel on huvi Saaremaa Sadama kasutamise vastu ja kes soovivad sinna rajada ka oma logistikaüksusi. Saaremaa Sadama puhul tasub välja tuua just sadama võimalust aastaringselt vastu võtta suuremaid laevu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 072 korda, sh täna 1)