Kuressaare haigla vaikuse-lapsed said inglikarbid (5)

KINGITUS VAIKUSELASTELE: Eile andsid MTÜ Vaikuse Lapsed juhatuse liige Juta Palmeri (paremal) ja vabatahtlik Maris Altmann Kuressaare haiglale üle mälestuskarbid. MAANUS MASING

KINGITUS VAIKUSELASTELE: Eile andsid MTÜ Vaikuse Lapsed juhatuse liige Juta Palmeri (paremal) ja vabatahtlik Maris Altmann Kuressaare haiglale üle mälestuskarbid.
MAANUS MASING

MTÜ Vaikuse Lapsed andis eile Kuressaare haigla sünnitusosakonnale üle üheksa mälestustekarpi, mis on mõeldud mälestusesemena surnult sündinud või esimestel elupäevadel siit ilmast lahkunud laste vanematele.

“Vanemad lahkuvad haiglast tavaliselt tühjade kätega. See aitab neil oma last reaalseks teha ja alustada leinaga,” selgitas MTÜ Vaikuse Lapsed juhatuse liige Juta Palmeri.

Karbikesed valmisid suvel Kuressaares korraldatud töötoas. Rõõmsavärvilises karbis on kaart lapse andmetega, küünal, pildiraam, papud ja tekike.

Sinna saab panna ka vanemate poolt lapsele varutud esemed. Sarnase projektiga jätkatakse ka tulevikus.

Vastutav ämmaemand Mariliis Aus tunnistas, et nende majast saadetakse etteprognoositud probleemidega emad kõrgemasse etappi. “Ütleme nii, et eelmisel aastal poleks meil vaja olnud sellist karbikest üle anda,” rääkis Aus. Tema praktikas sellist kurba sündmust ette tulnud pole. Küll aga ootaks ta mingit infovoldikut, mida vanematele anda, sest esimesel hetkel ei saa vanemad juhtunust enamasti aru. “Rääkimine on ülioluline ja lahkest sõnast ei saa kunagi küllalt, aga info andmine on ka oluline,” leidis ta.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 832 korda, sh täna 1)