JUHTKIRI: Uus reaalsus

Riigikohtu otsus mitte võtta menetlusse MTÜ Ninase Küla Selts ja kohaliku turismiettevõtja Janne Kooviski kassatsioonkaebust seoses Saaremaa Sadama kohtuasjaga tähendab Küdema lahele ja Tagaranna poolsaarele uue reaalsuse saabumist.

Kohalik kogukond, täpsemalt osa sellest peab tunnistama tõsiasja, et kolm aastat kestnud kohtusaaga on lõppenud nende kahjuks ja Saaremaa Sadama arendamist kaubasadamaks ei saa enam pidurdada.

Meenutagem, et kohtuasi puudutas Mustjala vallavolikogu otsust kehtestada Saaremaa Sadama detailplaneering, mis seadustas sadamas ka kaubakäitlemise. Selle otsusega mittenõustunud kohalikud inimesed pöördusid halduskohtusse, mis aga jättis tunamullu kaebuse, millega sooviti tühistada Mustjala vallavolikogu otsus lubada Saaremaa Sadamat kasutada edaspidi ka kaubasadamana, rahuldamata. Mullu oktoobri keskel sai selts kaotuse osaliseks ka Tallinna ringkonnakohtus ja sel neljapäeval pani loole punkti riigikohus, mis ei võtnud kaasust menetlusse.

Sadama omanik saab nüüd hakata oma plaane ellu viima ja tahaks väga loota, et nendega ei kaasne õudust, mida arenduse vastased on peljanud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 223 korda, sh täna 1)