Avaneb NATURA 2000 toetusmeede erametsamaale

Tänavu võtab Erametsakeskus Natura 2000 erametsamaa toetuse taotlusi vastu 4.–22. aprillini. Toetuse eesmärk on kompenseerida erametsaomanikule looduskaitseliste piirangute tõttu saamata jäävat tulu Natura 2000 erametsamaal.

Toetuse taotlemise tingimustega saab tutvuda erametsaportaalis http://www.eramets.ee/toetused/toetuste-taotlemine/natura-metsa-toetus/.

Kõige kiiremini ja mugavamalt saab toetustaotluse esitada e-PRIA-s (epria.pria.ee/epria). Teenus e-PRIAs on avatud ja andmeid saab juba sisestada.

“E-PRIAs esitatud taotluse puhul hoiab väärtuslikku aega kokku nii Erametsakeskus kui ka metsaomanik,” ütles Erametsakeskuse arendusnõunik Triin Suur.

“E-taotluse läbivaatamisel jääb ära töömahukas andmete sisestamine. Metsaomanikul tuleb e-taotlusse kirjutada vaid oma kontaktandmed ja Natura metsamaa katastritunnus, ülejäänud andmed leiab süsteem automaatselt. Lisaks saab metsaomanik e-taotlust esitades olla kindel, et see on kehtivas vormis ja lisatud on õige aasta kaart.”

Elektroonilise taotluse allkirjastamiseks on vajalikud ID-kaart, ID-kaardi lugeja ja PIN-koodid või mobiil-ID. Täpsema juhendi saate aadressilt http://www.eramets.ee/toetused/e-tee­nu­sed/.

Taotlusi aitavad täita ja esitada metsakonsulendid metsaühistutes üle Eesti, ühistute kontaktid on erametsaportaalis aadressil http://www.eramets.ee/uhiselt-tegutsedes/maakonniti/.

Toetuse taotlemisel on vaja esitada uus taotluse vorm, mis võrreldes eelmise aastaga on natuke muutunud, selle leiate: http://www.eramets.ee/toetused/toetuste-taotlemine/natura-metsa-toetus/taotluse_dokumendid_/.

Erametsakeskus loosib kõikide e-PRIA-s taotluse esitanute vahel välja viis Samsung Galaxy A5 nutitelefoni. Loosimise tingimustega saate tutvuda: http://www.eramets.ee/toetused/toetuste-taotlemine/natura-metsa-toetus/.

Lisainfo: natura@eramets.ee, telefonidel 68 36 058, 68 36 064.

Erametsakeskus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 307 korda, sh täna 1)