Aurigasse on oodata kino (7)

AVATUD: Expert võib ümberkorralduste käigus kolida, ent praegu on pood Aurigas kaupluse juhataja Alver Sipelga kinnitusel avatud tavapäraselt. MAANUS MASING

AVATUD: Expert võib ümberkorralduste käigus kolida, ent praegu on pood Aurigas kaupluse juhataja Alver Sipelga kinnitusel avatud tavapäraselt.
MAANUS MASING

Vahetult pärast suvist tipphooaega läheb Auriga kaubanduskeskuses ümberehituseks ja kolimiseks, et keskus uuendatud kujul avada veel enne tänavust jõuluperioodi.

Saarte Hääle toimetusse jõudnud info kohaselt plaanib uus omanik keskuses paari miljoni euro eest investeeringuid. Erinevatel andmetel on kõneldud juurdeehitisest, lisaeskalaatorist, suuremast rõhust toitlustusele, moekaupadele ning loomulikult Kuressaarde vägagi oodatud kinost.

Saarte Häälele teadaolevalt on kino saarele toomise osas huvi üles näidanud nii Forum Cinemas kui ka Apollo Kino. Kumb neist siin kanda kinnitab või on tegemist hoopis uue tegijaga, pole veel teada, ent keskuse omaniku kinnitusel on kino avamise jutul igatahes tõepõhi all. “Selline plaan on küll,” kinnitas Auriga kaubanduskeskuse omaniku esindaja Kristjan Maaroos. Lähemalt on sellest aga vara kõnelda.

Forum Cinemas AS-i turundusjuhi Liis Mengeli kinnitusel vastab tõele, et nad on Saaremaal kinorajamise võimaluste osas maad kuulanud. “Oleme põhimõtteliselt huvitatud kvaliteetse ja nüüdisaegse kino rajamisest Kuressaarde,” kinnitas ta. Samas ei ole nad aga veel ühegi kindla arendaja ega keskusega kokkuleppeid sõlminud. Apollo Kinost eile Saarte Hääle päringu peale kommentaari ei laekunud.

Juurdeehitust pole plaanis

Maaroos selgitas, et nad tutvustasid oma arendusplaane keskuse üürnikele kuu algul toimunud korralisel koosolekul. Laiema avalikkusega jagamiseks polnud plaanid aga küpsed, seega kogu toimetusse jõudnud info paika ei pea.

Põhjuseks Maaroosi sõnul ennekõike see, et parasjagu on pooleli projekteerimine ja ehitushanget pole veel välja kuulutatud. Samuti saavad nad anda infot rendilepingute sõlmimise kohta pärast kooskõlastuste saamist rentnikelt.

Keskuse omaniku esindaja kinnitas, et nad on vahepeal astunud siiski mitu sammu lähemale keskuse uuendamise läbiviimisele selle aasta teises pooles. Samas ei sisalda need muudatused keskuse laiendamist ega korruste lisamist – kõik muudatused tehakse olemasoleva hoone piires.

“Kuna me ei soovi turismi kõrghooajal, kui keskuse külastatavus on tipus, alustada ehitustöödega või pindasid ümberkolimise tõttu sulgeda, siis plaanime alustada töödega pärast suve lõppu,” täpsustas Maaroos.

Nagu omaniku esindaja on varemgi Saarte Häälele kinnitanud, on neil jätkuvalt plaanis laiendada ennekõike moekaupade ja toitlustuse valikut ning muuta liikumine keskuses klientide jaoks mugavamaks.

Ümberkolimisega seoses jõudis lehetoimetusse info ka tehnikakaupluse Expert võimalikust kolimisest. Experdi tehnikakaupluste turundusjuht Joonas Kulli ütles, et tehnikakauplusele teadaolevalt plaanib Auriga ümberehitust ja uuenemist ning seeläbi võib muutuda ka Experdi kaupluse asukoht.

Kuidas või kuhu, on Kulli kinnitusel veel vara rääkida. “Praegu on Experdi tehnikakauplus Auriga keskuses avatud iga päev ning soovijad saavad oste sooritada ka 24/7 meie e-poest,” kinnitas Kulli.

Keskust ümberehituste käigus Maaroosi sõnul ei suleta, vaid tööd viiakse läbi etapiviisiliselt. Seda selleks, et kliente ja üürnikke võimalikult vähe häirida.

Jõuluostudeks avatud

“Uuendatud keskuse soovime klientidele avada enne 2016. aasta jõuluperioodi, et inimestel oleks võimalus teha jõuluostud juba uuenenud Aurigas,” kinnitas Kristjan Maaroos.

Maaroos lisas, et kohe, kui uutelt olulistelt rentnikelt nõusolek olemas, on nad valmis neist ka Saarte Hääle vahendusel kõnelema. Konkreetsed uuendusplaanid ja ka mõned üürnike nimed jätaksid nad aga üllatuseks kuni uuendatud Auriga avamiseni.

Auriga kaubanduskeskuse uueks omanikuks sai läinud suvel tuntud välisinvestorite vahendaja Zenith Capital Management. Uuel omanikul oli juba siis plaan muuta siinne kaubanduskeskus külastajate jaoks atraktiivsemaks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 855 korda, sh täna 1)