UUS! Minister loodab lennuühenduse taastumist jaanipäevaks

Seoses Aviesi tegevusloa tühistamisega ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Kristen Michal, et probleemid olid pikaajalised ning selline samm oli vajalik. 

Avaldame ministri kommentaari täismahus: “Lennuamet peatas lennuettevõtte Avies lennundusloa, sest ettevõte ei taganud lennundusturvalisust. Turvalisuses järeleandmisi teha ei saa.

Järelevalves kokkulepitud tegevused jäeti tegemata, siis tuli teha lennuturvalisuse tagamise otsus. Kindlasti tuleb tähele panna, et ettevõttel on endiselt võimalus lennuturvalisust tagavad otsused korda teha ja seejärel taastada ärilendude teostamise luba.

Aviesi keeruline olukord oli teda juba eelmise aasta suvest, kui ettevõte sattus majandusraskustesse. Siis jätkati siiski lendamist ning asuti ka ettevõtte seisu parandama. Kahjuks siiski ei tehtud korda kõik väga olulisi puudusi ning lisaks tekkis uusi.

Aviesi partnerid, riigist ning saarte maavalitsustest kes on reiside tellijad, jälgisid olukorda juba tollal murega. Nähes suurt ohtu, et tuleb negatiivne otsus, valmistasime varuplaanina ette uue hankeprojekti.

Tänase vedaja sertifikaadi peatamine ja uue lendaja hanke tegemine tähendab katkestust lendudes, loodame lendude taastamist lähenevaks suviseks kõrghooajaks ehk jaanipäeva eelseks ajaks. Kindlasti sisaldab iga hange Eestis võimalikke riskikohti – pakkujate leidumisest kuni vaidlusteni, kuid hetkel eeldame, et suveks on lennuteenuse pakkuja olemas ja lennud toimumas.

Kaugemale vaadates – uus hange tuleb vaheetapina aastani 2019, seejärel saame viia ühisesse hankesse kogu Eesti sisese lendude tellimuse ja seeläbi tekib võimalus sama raha eest saada rohkem teenust ning planeerida Eesti sisest lennundust juba terviklikult.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 154 korda, sh täna 1)