UUS! Lennuühendus Tallinnaga katkes: Aviesi tegevusluba peatati (TÄIENDATUD) (2)

Lennuamet otsustas täna peatada pankrotis kodumaise lennufirma Aviesi tegevusloa vähemalt kuueks kuuks. Lennufirma on seni teenindanud liine Tallinn-Kuressaare, Tallinn-Kärdla ja Tallinn-Stockholm. Avies lubab otsuse vaidlustada.

Järelevalvetegevuse käigus tuvastas Lennuamet, et AS Avies ei ole suutnud osaliselt täita regulatsioonides kehtestatud nõudeid, mille kohaselt oleks tagatud lennuohutusstandartidele vastavus. Selle tulemusel on tänasest AS Avies’i lennuettevõtja sertifikaat (AOC) peatatud kuueks kuuks või kuni peatamise aluseks olnud puuduste kõrvaldamiseni.

Sertifikaadi peatumise ajal ei tohi Avies tegutseda lennuettevõtjana ehk pakkuda lennuteenust. Peatumise perioodil on Avies’il võimalus restruktureerida ja parendada tegevusi ning kõrvaldada tuvastatud puudused.

Lennundusettevõtted peavad vastama regulatsioonides kehtestatud nõuetele, mille täitmist lennuamet kontrollib. Näiteks ohutusjuhtimissüsteemid, vastavusseiresüsteemid, maapealne teenindus ja lennutegevus.

Pileti ostnud reisijatel tuleks ühendust võtta AS-iga Avies, vaidluste lahendamisel võib pöörduda abi saamiseks ka tarbijakaitseameti poole.

AS Avies peab lennuameti otsust peatada ettevõtte lennuluba ebaõiglaseks, kuna nädal tagasi esitas Avies ametile tõendid, et vastab lennuohutusstandarditele, seetõttu kavatseb Avies lennuameti otsuse vaidlustada, teatab BNS “Oleme enda tegevuskava jätkusuutlikkuse ja ohutuse tõestamiseks väga palju tööd teinud ja saatnud ka vastava programmi lennuametile. Koostöö on olnud hea. Seetõttu on meile ameti reedene otsus tõsiselt üllatav ja ebameeldiv,” ütles Aviesi juhatuse esimees Allan Soll.

Soll heitis ametile ette, et nad esitasid nädal tagasi tõendid ettevõtte süsteemide ohutuse kohta, kuid lennuamet ei vastanud ega andnud tagasisidet, vaid teatas esmalt lennuloa peatamise kohta meediale. “Otsus on seda enam kurvastav, et meie populaarsus Saaremaa ja Hiiumaa liinidel on ajas üha kasvanud. Kliendid lendavad meiega ja usaldusväärsus on hea,” lisas Soll ja ütles, et ettevõte arutab praegu juristidega, kas ja kuidas lennuameti  otsus vaidlustada.

Lennuamet peatas reedest Tallinnast Kuressaarde, Kärdlasse ja Stockholmi lendava Aviesi lennuettevõtja sertifikaadi (AOC), mille tõttu ei tohi ettevõte pakkuda enne puuduste kõrvaldamist lennuteenust. Lennundusettevõtted peavad vastama regulatsioonides kehtestatud nõuetele, mille täitmist lennuamet kontrollib, näiteks ohutusjuhtimissüsteemid, vastavusseiresüsteemid, maapealne teenindus ja lennutegevus. Lennuameti sõnul Avies eelpoolnimetatud tingimustele ei vastanud. “Mis aga täpsemad puudused olid, seda ei saa me kahjuks kommenteerida,” ütles Marelle Pihlak lennuametist BNS-ile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 830 korda, sh täna 1)