Ülesõit väina-tammist muutub tasuliseks (11)

Saarte Häälele teadaolevalt liiguvad pealinnas ministeeriumide koridorides paberid, mille järgi avatakse Eestis järgmise aasta 1. jaanuarist sarnaselt muu Euroopaga esimene maksuline maanteelõik.

Saaremaad Muhuga ühendava Väikese väina tammil oleva tasulise maanteelõigu pikkus on 3,5 kilomeetrit.

Makse suurust veel arutatakse, kuid tõenäoliselt sõltub see mootorsõiduki kategooriast ja tonnaažist. Püsielanikul tuleb tammiületuse eest tasuda 1 euro ja mandriinimene maksab ühelt saarelt teisele pääsemise eest 5 eurot. Kergliiklejatele on kavandatud soodustused.

Tehnilised üksikasjad, kuidas teemaksu koguma hakatakse, selguvad sügisel pärast suvepuhkuste lõppu.

Ummikute vältimiseks tammi otstes kaalutakse võimalust lisada tammiületusmaks parvlaevapiletile. Selline variant on aga muhulaste seas, kes tammi kasutavad vaid Orissaares poes käimiseks, palju pahameelt tekitanud.

Teine võimalus on paigaldada tammi otstesse tõkkepuud koos piletimüügikassadega. Eraldi sõidurida tuleb mobiilimakse kasutajatele. Praegu uuritakse Orissaare telemasti mõju mobiilside levikule piirkonnas. Kassapidajad peaksid töötama kolmes vahetuses. Sellise kuluka variandiga ei ole aga rahul rahandusministeerium. Nende soov on, et lähtudes parvlaevade graafikust tehtaks öösel piletimüügis paus.

Kuigi eelnõu seletuskirja järgi kasutatakse sel viisil kogutavat raha ka meie lehes korduvalt teemaks olnud tammiavade rajamiseks, on opositsioonipoliitikud veendunud, et tegelikult üritab valitsus niimoodi lihtsalt eelarveauke lappida.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 459 korda, sh täna 1)