Juubilar Maido Toll avas näituse (1)

SUUR NÄITUS: Maido Toll seadis Ajamaja galeriisse üles tervelt 46 tööd. 11 maali läks üles ka Kuressaare päevakeskusesse.  MAANUS MASING

SUUR NÄITUS: Maido Toll seadis Ajamaja galeriisse üles tervelt 46 tööd. 11 maali läks üles ka Kuressaare päevakeskusesse.
MAANUS MASING

Eile 80-aastaseks saanud Maido Toll avas Kuressaares Ajamaja galeriis juubelinäituse, mis on üleval 1. juulini. 

Saarte Häälele ütles Saaremaa kunstiklubi raudvara Maido Toll, et maalima hakkas ta 27-aastaselt ning tegeleb kunstiga siiani. “Kogu aeg ikka tegelen, kuigi eks vahel tulevad pausid sisse ka, kui muud asjad ette tulevad,” ütles ta.

Kunstiklubi kauaaegne eestvedaja Vaike Kivilo märkis Kadi raadio «Keskpäeva» saates, et Maido Toll on klubis olnud päris algusest ehk 1978. aastast peale. Tollile endale meeldib öelda, et ta on kunstnik rahva seast, kuid Kivilo rääkis, et ta on oma oskusi siiski ka professionaalide juures täiendanud.

Maido Tolli meelistehnika on õlimaal, samuti viljeleb ta akvarelli. Näitusel võib näha ülevaadet tema teostest läbi aastate. “Pilte on tal seinast seina,” ütles Vaike Kivilo. Toll alustas looduse kujutamisega, aga on teinud ka palju muud, näiteks portreesid ja linnavaateid.

“Ta on otsija ja aastate vältel tegelikult arenenud kogu aeg,” iseloomustas Kivilo juubilari. Samuti tõi Kivilo välja Tolli aktiivset tegutsemist klubis. “Maido aitab alati, kui on vaja töid üles riputada,” kinnitas Kivilo ja lisas, et Toll on pidevalt osalenud ka kunstiklubi maalilaagrites.

Saaremaa kunstiklubi n-ö esimene tegija oli samuti Maido Toll, seda 2011. aastal, mil tema naivistlikke töid eksponeeriti Kiievis projekti “Babusi-Dedusi” (“Vanaemad-vanaisad”) raames.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 339 korda, sh täna 1)