Harry Kõrvits tahab oma seriaalikuju tuua päris ellu (6)

ROLLIS SEES: Harry “Koosaar” Kõrvits usub, et seriaalivallavanemal ei teki selle ameti pidamisel raskusi ka päris elus. MAANUS MASING

ROLLIS SEES: Harry “Koosaar” Kõrvits usub, et seriaalivallavanemal ei teki selle ameti pidamisel raskusi ka päris elus.
MAANUS MASING

Näitleja Harry Kõrvits on nõuks võtnud tuua telesarjast “Naabriplika” tuntud vallavanem Paavel Koosaare tegelaskuju pärisellu ja asuda pürgima loodava Saaremaa ühendvalla vallavanema kohale.

Seriaalivõtete vaheajal eile põgusalt Saaremaad väisanud Kõrvits kinnitas Saarte Häälele, et tema plaan kohalikku poliitikasse siirduda on seda tõsisem, mida suurema naljana praegused võimurid ja parteigenossed seda võtavad. Kõrvits on viimase aasta jooksul tähelepanelikult jälginud nii valdade liitumisprotsessi kui ka värskelt ühinenud Lääne-Saare vallas toimuvat ning omab enda sõnul maakonna poliitmaastikul toimuvast päris head pilti.

Kõrvitsa soov on pakkuda parteikontorite dikteeritud ja dirigeeritud erakondlikule võimujagamisele alternatiivi terve mõistuse ja vaba mõtte näol. “Võtame võimu parteidelt ja parteide puudlitelt tagasi,” sõnas Kõrvits, kes näeb ainsa võimalusena inimeste veel suurema võimust võõrandumise vältimiseks sõltumatute kodanike valimisliidu moodustamist.

“Võtame ühendvalla volikogus vähemalt kuusteist kohta ja saadame kõik need oravad ja kesikud ja roosalillad ja kampsunid ja kosmopoliidid ja marurahvuslased akna alla, las nad siis mängivad seal omi mänge,” rääkis Kõrvits, kes pole ise kunagi ühtegi parteisse kuulunud.

“Mul on head nõuandjad,” tunnistas Harry Kõrvits, viidates, et meeskonna kokkupanemine 2017. aasta kohalikeks valimisteks on vaikselt juba alanud. Poolteist aastat pole tema sõnul ettevalmistustöödeks sugugi pikk aeg, mistõttu tegeletakse juba ka programmiliste küsimustega. Kõrvits ei olnud veel valmis kõiki ideid lähemalt tutvustama, kuid ühe kindla asjana tõi ta välja lubaduse kehtestada esimese asjana kogu Saaremaal tasuta ühistransport.

Sotside Saaremaa piirkonna juht Jaanis Prii möönis, et valimisliitude osalemist ühendvalla volikogu valimistel ei saa kindlasti välistada. “Kui praegused apoliitilised vallajuhid, kes maailma asjadest enam-vähem ühtmoodi aru saavad, seljad kokku panevad, siis on selline asi üsna võimalik,” sõnas ta. Valimisliidu edu suhtes Prii siiski ennustusi teha ei söandanud, kuid möönis, et selle kandidaatide pääs volikogusse ei ole välistatud.

Valimisliitude võimalusi ühendvalla valimisel ei välistanud ka Reformierakonna Saaremaa piirkonna juht Koit Kelder. “Valimisliidud tulevad kindlasti. Kui jääb üks ringkond, nagu praegu lepingus kirjas, siis sõltumata sellest, kas tegu on erakonna või valimisliiduga, on suuremad šansid nimekirjadel, mis on koostatud n-ö geograafiliselt laiapõhjalisena,” sõnas ta.

Kõrvitsat erakondade arvamus suuremat ei huvita. “Laeva pööramine, veel enam pidurdamine on keeruline, aga madaliku vastu ei saa ka kõige suurem alus,” sõnas ta ja lisas, et kunagi peeti ka Taaveti ja Koljati heitluse tulemust ettearvatavaks, kuid selgus, et asjad ei pruugi olla ilmtingimata niisugused, nagu neid püütakse paista lasta.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 782 korda, sh täna 1)