Euroopa Liidu toiduabi jõudis kohale (1)

Kuressaare toidupanka on jõudnud Euroopa Liidu toiduabi, mida hakati puudust kannatavatele inimestele jagama kohalike omavalitsuste kaudu.

“Meil on sotsiaaltöötajatega kokku lepitud, mis päeval keegi neist oma valla inimeste pakkidele järele tuleb,” ütles toidupanga koordinaator Alur Õunpuu. “Kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötajad korraldavad pakkide jagamise oma valdades ise.”

Kuressaares ja Lääne-Saare vallas endise Kaarma valla territooriumil elavaid inimesi oodatakse oma söögikraamile järele toidupanka Vete tänav 2. “Ajad, millal järele tulla, on sotsiaaltöötajad inimestega kokku leppinud,” ütles Õunpuu.

Toiduabi saamise kriteeriumid on üle Eesti kõigile võrdsed. Tänavu kevadel saavad toiduabi inimesed, kes on jaanuaris või veebruaris vastanud toiduabi saajate kriteeriumidele: toimetulekutoetuse saajad; toimetulekutoetuse taotlejad, kellel oma sissetuleku tõttu oleks küll õigus toimetulekutoetust saada, kuid kelle kohta on kohalik omavalitsus teinud otsuse toetust mitte maksta; toimetulekutoetuse taotlejad, kelle sissetulek pärast tasumisele kuuluvate eluasemekulude mahaarvamist ületab kuni 15% ulatuses kehtestatud toimetulekupiiri; varjupaigateenust (kodutute öömaja) kasutavad isikud; vajaduspõhise peretoetuse saajad.

Toiduabipakkide arv sõltub pere või leibkonna liikmete arvust, mis on deklareeritud toimetulekutoetuse taotluses. Toiduabipakk antakse kätte isikut tõendava dokumendi alusel.

Eestil on uuest abifondist aastani 2020 kasutada toiduabi jagamiseks kokku 8,9 miljonit eurot. Abifondi toetuse kasutamist koordineerib sotsiaalministeerium. Kuni 2020. aastani jagatakse toiduabi kaks korda aastas.


16 KILO

  • Ühele inimesele on mõeldud 16 kg kaaluv toiduabipakk, mis sisaldab:

1 kg tatart
1 kg Kalewi nisujahu
1 kg mannat
1 kg riisi
500 g Sultana rosinaid
1 l rapsiõli
1 kg suhkrut
6 veiselihaknservi
4 kanalihakonservi
4 karpi sprotte õlis
kaks 500-grammist purki rassolnikut
100 g šokolaaditahvel
500 g müslit
250 g Araabika kohvi

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 499 korda, sh täna 1)