MIS JUHTUS?

Pidulised olid agressiivsed

Pikal pühade nädalavahetusel külastas Saaremaad tavapärasest rohkem inimesi, mis politsei teatel kajastus ka siinses tänavapildis ja eriti nädalavahetuse öödel.

Kuressaare politseijaoskonna patrulltalituse juht Matis Sikk rääkis, et ette tuli mitmeid juhtumeid, kus politseil tuli sekkuda, kuna osa pidulisi muutus teiste suhtes agressiivseks.

24. märtsi õhtul kell 23.27 sai politsei väljakutse Kuressaare linna Torni tänavale seoses kaklusega. Kohapeal küsitleti kaht 40-aastast meest, kes andsid toimunu kohta vastakaid selgitusi.

26. märtsi ööl oli linna lõbustusasutuste juures palju inimesi ja politseil tuli liigselt alkoholi manustanud mehi kainerisse toimetada kahel korral. Kokku sattus nädala jooksul kainenema kuus meest.

Suure reede munasõda

25. märtsi õhtul teatati politseile, et Kuressaare linnas loobib naisterahvas naabri sõiduautot tooreste munadega. Varalist kahju ei tekitatud, kuid Siku sõnul on juhtum käsitletav avaliku korra rikkumisena.

26. märtsi päeval sai politsei väljakutse Leisi valda, kust teatati, et 59-aastane mees on purjus ja pereliikmete suhtes agressiivne. Politsei toimetas mehe kainenema.

Nädala jooksul on algatatud kaks väärteomenetlust seoses narkootiliste ainete tarvitamisega ja kaks menetlust seoses alkoholi tarvitamisega alaealiste poolt.

“Ärimehed” pakkusid potte-panne

22. märtsi päeval teatati politseile, et ärimehed pakuvad Kuressaare linnas müüa potte ja panne. “Kuna politsei saabumise ajaks olid kauplejad jõudnud lahkuda, siis ei saa kindlalt väita, et tegemist oli n-ö mustlastega,” ütles Sikk ja lisas, et politseil on infot, et pakkujaid on viimasel ajal olnud teisigi. Ta tuletas veel kord meelde, et selline pealetükkiv kaubapakkumine avalikus kohas võib kaasa tuua väärteomenetluse.

Pühapäeva õhtupoolikul teatati politseile pisivargusest. Varem korduvalt vargil käinud mees tabati teolt Kihelkonna mnt Säästumarketis. “Kuna see on mehel juba mitmes samalaadne rikkumine lühikese aja jooksul, siis alustati kriminaalmenetlust,” ütles Sikk.

Vello ikka kadunud

Veel tegeles politsei eelmisel nädalal inimese otsingutega, millesse oli kaasatud helikopter. Valjala vallas elav 60-aastane Vello ei ole koju naasnud 15. märtsist. Viimati nähti meest sama päeva õhtul Laimjala vallas, kus ta liikus jalgrattaga kodu poole. Kõigil, kellel on Vello kohta infot, palutakse helistada lühinumbril 112 või piirkonnapolitseinik Hillar Peegli telefonil 53 493 773.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 868 korda, sh täna 1)