Kuressaare söögikohtades algab Mereanni kevad (1)

TINT JA KARTUL: Mosaiigi peakokk Risto Laanet valmistas tindiroa sedamoodi, kuis on tavaliselt harjunud tegema räime. ERAKOGU

TINT JA KARTUL: Mosaiigi peakokk Risto Laanet valmistas tindiroa sedamoodi, kuis on tavaliselt harjunud tegema räime.
ERAKOGU

Eesti Maitsete eestvedamisel on tänavune aprill ja mai ristitud Mereanni kevadeks, et söögikohtade mereannimenüü saaks senisest mitmekesisem.

Kaasalööjaid on ka Kuressaare söögikohtade seas, näiteks on spetsiaalse menüü kokku pannud kohvik Mosaiik. Mosaiigi peakokk Risto Laanet tõdes, et miks mitte sellises ettevõtmises osaleda. Saaremaa on ju ikkagi teada-tuntud kalarikkuse poolest. “Kuna ühe tooraine pidime ise valima, osutus meie poolt valituks minu lemmik, ahven,” märkis Laanet. Juurde loositi veel tint ja latikas, mida iseenesest, vähemalt Laaneti arvates, kohtab saarlaste toidulaual harvem.

See teeb aga väljakutse isegi huvitavamaks – kuidas siduda neid peakoka oma lapsepõlve maitsetega. “Nii saigi tindist see roog, mida tavaliselt olen harjunud räimest tegema, ja latikast see roog, mida olen teinud suitsulestast,” selgitas Laanet. “Väikesed kiiksud-uuendused juurde ja ongi olemas!”

Risto Laanet tahaks uskuda, et mingil määral aitab see Mereanni kevade projektis kaasa- löömine Kuressaaret jälle paremini esile tõsta. “Et inimesed leiaksid tee nii Kuressaarde kui ka meie kõigi pakutavate toitude, meelelahutuse ja palju muu juurde.”

Projektis osalevad siinpool merd Mosaiik, Retro, Arensburg, Saaremaa Veski ja Mais.

Mosaiigi kevadises menüüs on neli rooga. Esimene neist on latikas ja Koplimäe tatar ehk õrnsuitsulatika-kreem tatrapliini ja marineeritud kevadsibulaga.

Teine roog on praetud ja marineeritud tint võitatud varase kartuli ja Muhu leivaga. Kolmas hõrgutis on aga tillikreemiga täidetud ahvenafilee suhkruhernekreemi, praekartuli ja vadakukastmega. Menüüst ei puudu ka magustoit: külmutatud kohupiimamaius rabarberikompotiga. Eesti Maitsed lähtus Mereanni kevade ellukutsumisel sellest, et mereandide kasutamine Eesti söögikohtade menüüdes on ühekülgne.

Tihti kipuvad korduma samad toorained, millest on valmistatud samad toidud. Osalema kutsuti umbes 40 söögikohta üle Eesti ja aktsioon kestab 1. aprillist 31. maini.

Menüü koostamisel tuli lähtuda järgmistest märksõnadest: kevad, värskus, tervislikkus, maitsenauding.

Eesti Maitsed loob ürituse tutvustamiseks oma portaalis spetsiaalse alamkeskkonna, kus osalejate toitusid tutvustatakse pildis ja sõnas. Kõiki toite hindab maitsežürii ja hinnangud kuvatakse Eesti Maitsete portaalis.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 025 korda, sh täna 1)