UUS! Saarlane Brüsselis: kuklas tiksus, et midagi võib juhtuda (VIDEO)

Plahvatus Brüsseli metroos. Allikas: Instagram

Plahvatus Brüsseli metroos.
Allikas: Instagram

Terrorirünnakutest räsitud Brüsselis elava Saaremaalt pärit Maire Lodi sõnul on tema kõige suurem soov hetkel koju Eestisse jõuda.

Brüsselis töötav Maire Lodi tunnistas Saarte Häälele, et pidi täna pühadeks Saaremaale sõitma, ent nüüd ei teagi, kuidas ta koju pääseb. Lennujaam on terrorirünnakute tõttu suletud ning ühistransport Brüsselist välja ei liigu.

Kõrgeim kriisiolukord

„Jama on, täielik jama… Meil on siin korralik eriolukord, välja kuulutati kõige kõrgem kriisiolukord – neljas tase, mis tähendab, et lennujaam on kinni, ühistransport ei tööta, ka linnast väljuvad rongid ei liigu, rääkimata metroost ja bussidest, trammidest,“ kõneles Lodi.

Saarlannal on ees ootamas viis vaba päeva ning seetõttu ta täna õhtul Eestisse lendamas oligi. Praegu otsib ta võimalusi, kuidas Amsterdami lennujaamast liikuma pääseks. Samas ei teadnud ta veel, kuidas Brüsselistki välja saada. „Saatkond organiseerib bussi. Kuna rongid ka ei sõida, siis on kõik asjad väga keerulised praegu, aga nii kangesti tahaks ju koju tulla…“ kõneles Lodi.

Temale lähim plahvatustest toimus ta töökohast vaid kahe metroopeatuse kaugusel. „See toimus minu liini peal, aga ma ei näinud ega kuulnud seda, olin juba tööl,“ kinnitas ta. Toimuvast kuulis ta uudistest, samuti sõitis plahvatuskohast mööda üks ta kolleegidest.

Lodi pööras tähelepanu peaministri väljaöeldule, et inimesed peaksid püüdma jääda rahulikuks. Aknast välja vaadates liiguvadki vähemalt tema asukohas inimesed tänaval üsna rahulikult. „Seal, kus pommid plahvatasid, on olukord kindlasti teine,“ uskus ta, et paanika on neis paigus tõenäoliselt suur.

Kolm plahvatust

Tema sõnutsi võis tegelikult juba sügisel pärast Pariisi sündmusi aimata, et asi ei pruugi ka Brüsseli jaoks lihtsalt minna. „Ohvreid ei ole meil varem otseselt olnud, aga kuna reede õhtul püüti siin üks Pariisi sündmuste organisaatoritest kinni, vastas ülejäänud ta kogukond sellele tänaste sündmustega,“ arutles naine.

Brüsseli lennujaamas toimus täna kella 8 ajal kohaliku aja järgi kaks kõva plahvatust ning veel üks Maalbeeki metroojaamas. Belgia föderaalprokuratuur kinnitas, et kõik need olid terrorirünnakud ning Islamiriik on nende eest ka vastutuse võtnud. Lennujaamas erinevatel andmetel hukkunud vähemalt 11 ja ühes metroojaamas 15 inimest.

Saarlased Brüsselis, andke meile endast teada, kui oled ohutus kohas! Lähemalt toimunust Brüsselis homses Saarte Hääles!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 452 korda, sh täna 1)