Kuressaare kesklinna arendus jõudis projekteerimiseni

Läinud nädalal allkirjastas linnavalitsus lepingu Projekt Kuubis OÜ-ga kesklinna arhitektuurivõistluse võidukavandi alusel projekteerimistööde ja autorijärelevalve teostamiseks.

Tegu on ettevõttega, mis võitis eelmisel aastal korraldatud ideekonkursi “Kuressaare kesklinna avaliku ruumi arhitektuurivõistlus” kavandiga VAIP. Võidutöö autorid on Häli-Ann Tooms ja Mari-Liis Männik.

Konkursi tulemusena korraldati veebruaris väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluses riigihange “,Kuressaare kesklinna avaliku ruumi projekteerimistööde ja autorijärelevalve teostamine”.

Hankedokumendid saadeti ideekonkursi võitjale, et saada pakkumus arhitektuurivõistluse võidukavandi alusel projekteerimistööde ja autorijärelevalve tegemiseks. 1. märtsil tunnistati Projekt Kuubis OÜ pakkumus edukaks ja töövõtuleping allkirjastati 16. märtsil.

Lähtuvalt lepingust on lähteandmete hankimiseks, eskiisi ja eelprojekti koostamiseks aega kaks kuud alates lepingu allkirjastamisest. “Juuni alguseks peaks eelprojekt saama vajalikud kooskõlastused ning valmis peaks olema ka ehitustööde taotluseelarve,” ütles Saarte Häälele linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu.

Seejärel on võimalik taotleda kaasfinantseerimist meetmest “Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine”. Nimetatud meetme Saare maakonna esimene taotlusvoor on eeldatavasti avatud selle aasta 4. juulini.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 756 korda, sh täna 1)