KG noored tulid taas võitudega koju

SAARLASTE LOOMING: Moekonkursi kollektsioonid Kuressaare gümnaasiumist. Fotod: Raili Kaubi, Andrus Kopliste, Ants Leppoja, Maarja Trauss

SAARLASTE LOOMING: Moekonkursi kollektsioonid Kuressaare gümnaasiumist.
Fotod: Raili Kaubi, Andrus Kopliste, Ants Leppoja, Maarja Trauss

Laupäeval käis ligi 40-liikmeline seltskond Kuressaare gümnaasiumist esitlemas saarlaste moeloomingut Paides üleriigilisel koolinoorte moekonkursil MoeP.A.R.K. 2016.

Selleks, et võistlusele kandideerida, pidid noored eelnevalt saatma fotod või moejoonised oma kollektsiooni kahest komplektist, mille hulgast valis eelžürii jaanuaris välja 22 kollektsiooni, mida sai näha finaalis Paide kultuurikeskuses.

Meie koolist valiti finaali koguni viis kollektsiooni: nooremas vanuserühmas (7.–9. kl) Natali Koppeli (8. kl) kollektsioon “Margarete”, Elena Liis Lemberi ja Bret Nepperi (7. kl) kollektsioon “Kadriorg” ning vanemas vanuserühmas (10.–12. kl) Karin Kreegi (11. kl) kollektsioon “Succulent”, Anna Karakjani (10. kl) kollektsioon “Kibuvits” ja Karolin Kärme (11. kl) kollektsioon “White Noise”.  Tudengite kategoorias esindas saarlasi Laura Saks, kes nüüdseks õpib Tallinna tööstushariduskeskuses, oma kollektsiooniga “Tikusaks”.

Kollektsioone hindas žürii järgmises koosseisus: moeblogija Britta Talving, selleaastase ERKI moeshow’ peakorraldajad Janela Peterson ja Elo Meier, Delfi moe- ja iluportaali Catwalk peatoimetaja Mari-Liis Helvik, saate “Eesti tippmodell” võitja Kätlin Hallik.

Kõige rohkem elevust tekitas konkursil koer Mia, kes koos 7.b klassi tüdrukute kollektsiooniga “Kadriorg” laval üles astus, nunnumeetri põhja keeras ja oma tublidusega lõpuks modelli eripreemia pälvis.

Žüriiliige Kätlin Hallik kommenteeris sotsiaalmeedias võistlusel nähtut nii: “… Mind puudutas kõige enam Mairo Seire kollektsioon “E. L. A – ela. looda. armasta”, nii aus ja sügav! Loodan, et see muinasjutuline lugu leiab varsti uuesti tee lavale! Karin Kreeki “Succulent” – nii kaunis ja kvaliteetne! Anna Karakjani “Kibuvits” – metsik, julge ja mõjuv! Külmavärinad siiani jooksevad…”

Suured õnnesoovid võitjatele! Suur tänu kõigile osalejatele ja kaasaelajatele (koer Miale ja tema perenaisele; moeloojatele, modellidele, õmblejatele; emadele-isadele, kes kohapeal ja kodus toeks ja abiks olid)!

Raili Kaubi, käsitööõpetaja

Ilmus koolilehes Meie KG


TULEMUSED

  • Noorem vanuserühm:
  1. koht – Natali Koppel “Margarete”, Kuressaare gümnaasium
  2. koht – Elena Liis Lember ja Bret Nepper “Kadriorg”, Kuressaare gümnaasium
  3. koht – Heleri Tähtre “Happily ever After”
  • Vanem vanuserühm:
  1. koht – Mirjam Kalmann “Next Exit”
  2. koht – Karin Kreek “Succulent”, Kuressaare gümnaasium
  3. koht – Karolin Kärm “White Noise”, Kuressaare gümnaasium

Lisaks sai Karolin oma kollektsiooniga “White Noise” priipääsme ERKI moeshow’ finaali.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 255 korda, sh täna 1)