Salmel esietendus monotükk

TÜHI KOHVER: Žanna (Ellen Teemus) heietab mälestusi. MARGUS LEPIK

TÜHI KOHVER: Žanna (Ellen Teemus) heietab mälestusi.
MARGUS LEPIK

Salme kultuurimajas toodi üleeile rohkem kui 30 inimese ette Aleksandr Stroganovi “Triikija” Ellen Teemuse esituses.

Transdramaatilise etüüdi ühes vaatuses lavastas Maire Sillavee. Lavastaja selgitas, et “transdramaatiline” on autori oma määratlus. Vene keelest eesti keelde tõlkis näidendi Ellen Teemus. Valguse ja heli eest hoolitses Margus Lepik.

Salme vallateatrini jõudis näidend Rakvere vene noorsooteatri Jabloko kaudu. Nimelt mängis Jabloko “Pesu-
triikijat” möödunud aastal Kuressaares vähemusrahvuste teatrifestivalil “Vananaiste suvi”. Monoetenduse võimsalt välja kandnud Jelena Mašina pälvis toona festivali parima naisnäitleja tiitli.

Sillavee ütles, et jäi Ellen Teemuse esitusega rahule. Ta nentis siiski, et kuna näitlejat kimbutas seekord haigus, võib Teemuselt veelgi rohkem oodata. Näha saab “Triikijat” 1. aprillil Kihelkonnal, 3. aprillil Orissaares ja 4. aprillil Kuressaares puuetega inimeste kojas. Kavas on “Triikijaga” minna ka nelja maakonna Provintsiteatripäevadele Lümandas, mis toimuvad aprilli teises pooles.

Näidendi autor Aleksandr Stroganov on dramaturg ja ühtlasi ka arstiteaduste doktor. Ta on loonud originaalse suunitluse psühhoteraapias, mida kutsub transdramaatiliseks raviks. See hõlmab nii draamaõpetust kui ka psühholoogiliste meetodite segu. 2008. aastal ilmus Stroganovilt raamat “Psühhoteraapia draamaõpetuse baasil”, milles ta selgitab uudse ravimeetodi vajalikkust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 369 korda, sh täna 1)