Omanik valmistub räämas maja lammutama (8)

Kuressaares Raekoja tn 2 asuv aastaid räämas seisnud kortermaja on kavas juba lähiajal lammutada ja sügiseks sinna uus hoone ehitada.

“Linnavalitsuselt on nii lammutus- kui ka ehitusluba käes, aga meil on vaja ka muinsuskaitse ehitusluba,” ütles mullu hoone ostnud AS-i Termoran juhatuse liige Andre Kiil. “Ilmselt juba üsna pea saame ka selle kätte ja siis läheb lammutamiseks.”

Kiil ütles, et maja on kavas üles ehitada peaaegu algsel kujul ja isegi selle värv saab olema kollane. “Väikseid muudatusi siiski teeme, hoone hoovipoolses osas,” rääkis Kiil, lisades, et uus maja tuleb praegusest kõrgem, kuna hoone on kavas taastada originaalkõrguses. “Praegu on maja madalam, kuna vundament on maa sisse vajunud,” selgitas Kiil.

Firma alustab uue hoone ehitamist kohe, kui vana on lammutatud. “Ideaalis valmib uus maja suve lõpus, septembriks,” lausus Kiil.

Tema sõnul on tulevase maja korterite vastu juba suur huvi, kuigi aktiivset müüki veel tehtud pole. “Oleme ka juba kokkuleppeid sõlminud,” märkis Andre Kiil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 261 korda, sh täna 1)