Vanaproua vajas pliidi väljalülitamiseks päästjate abi

Kolmapäeva õhtul kell 19.14 teatati häirekeskusele, et Leisis Kalda tänaval olid ühes elumajas elektripliidil sisse lülitatud kõik pliidiplaadid ning elanik ei teadnud enam, kuidas neid välja lülitada.

Väljakutsele reageerisid Leisi vabatahtlikud, kes lahendasid probleemi ja õpetasid vanaprouale, kuidas pliiti kasutada. Vabatahtliku päästjana kohal käinud Marko Humal rääkis, et tegu oli üksinda elava vanaprouaga, kes oli elektripliidil süüa teinud ja plaati välja lülitades ilmselt kogemata keeranud vale nuppu. Kuna see plaati välja ei lülitanud, keeranud ta ka kõiki teisi nuppe.

Humal tunnistas, et tema viieaastase päästjapraktika jooksul sellist juhtumit varem ette tulnud ei ole. “Nuppe keerates läks ta vist veidi paanikasse ka, et kuidas see pliit nüüd siis välja lülitada,” rääkis päästja.

Tõsiseks tegi olukorra see, et vanaproual oli ühe tagumise pliidiplaadi peale asetatud plastmassist veekeedukann ning see hakkas soojeneva plaadi peal sulama. “Kärssas seal, oli juba plaadi külge kinni sulanud,” ütles Humal.

Samuti oli üks pliidinuppudest küljest tulnud, mistõttu vanaproua ei saanud isegi parima tahtmise juures vähemalt üht plaatidest välja lülitada.

“Kui me sinna jõudsime, olid tal kõik nupud ühte- ja teistpidi keeratud, kõik plaadid töötasid ning kann sulas ja kärssas kuuma plaadi peal,” kirjeldas vabatahtlik päästja olukorda.

Marko Humala sõnul lülitasid nad plaadid välja, eemaldasid kannu pliidilt ja kraapisid plaadi sulanud plastmassist puhtaks. Tema sõnutsi ei olnud tegu mingi eriskummalise või keerulise pliidiga, samuti polnud pliidinupud kulunud, vanaproua oli lihtsalt paanikasse sattunud ega osanud enam ise toime tulla.

Häirekeskusse helistas vanaproua Humala sõnul ise ja kutsus endale päästjad õigel ajal appi. Marko Humal nentis, et kõik lõppes õnnelikult, kuid tulekahjuoht oli kahtlemata olemas, kui plastmasskann oleks seal plaadil edasi sulanud ja kärsanud.

Humala sõnul näitasid nad prouale igaks juhuks ka üle, kuidas nupud peavad asetsema, et need nullis oleksid. Samuti manitsesid nad teda, et plastmassist asju ei maksa kindlasti pliidiplaadile asetada.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 429 korda, sh täna 1)