Kaubamaja ärihoonete plaanil pidur peal (8)

Ehkki Tallinna Kaubamaja Kinnisvara on pidanud juba aastaid plaani rajada Kuressaare ringtee ääres asuvale Tammemetsa kinnistule ärihooned ja parkla enam kui 150 autole, pole plaanist asja saanud.

Läinud aasta lõpul esitas NG Investeeringute kontserni kuuluv Tallinna Kaubamaja Kinnisvara Lääne-Saare vallale järjekordse detailplaneeringu algatamise taotluse Sikassaare külas Roonimäe tankla naabruses ja Auriga keskuse vastas paiknevale rohkem kui kolme hektari suurusele männikuga kaetud kinnistule. Ent vald leidis nüüd, et planeeringut ei saa siiski algatada. Planeeringu eesmärk oli Tammemetsa kinnistule äriotstarbelistele hoonetele ehitusõiguse määramine ja juurdepääsuteede kavandamine.

Vallavalitsus esitas aasta algul detailplaneeringu eskiisi seisukoha saamiseks maantee­ametile ning sai kuu möödudes ametilt vastuse. Kirjas juhiti tähelepanu sellele, et eskiislahenduses kavandatud uut ristumiskohta rajada ei saa, kuna selle asukoht ei vasta nõuetele. Juurdepääsuna riigiteelt planeeringualale tuleb seetõttu kasutada olemasolevaid ristumiskohti ning lühimad juurdepääsuteede võimalused on Roonimäe tankla kinnistu ja Tammepõllu kinnistu kaudu.

Seega jõudis Lääne-Saare vallavalitsus seisukohale, et Tammemetsa detailplaneeringu algatamine ei ole otstarbekas enne planeeringualale juurdepääsutee määramist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 241 korda, sh täna 1)