JUHTKIRI: Absurdistatistika (1)

Statistika on tore asi. Seda saab väänata nagu mõnda kummist mänguasja, mis vähegi kogenuma väänaja käes soovitud kuju võtab. Sellest loeb igaüks välja täpselt seda, mida tahab, ja arve saab ka esitada täpselt nii, nagu see on kasulik. Vahel ainult hämmastab, kui täiesti süütus olukorras näidatakse arve, millel on tõega üsna vähe seost. Olgugi et väikeses kirjas on öeldud, et tõe teada saamiseks tuleb enne ka veidi liita, lahutada, korrutada ja jagada.

Kui politseistatistikat lugeda ja uskuda, on Laimjala vald ikka üks jube kant. Viimase kolme aasta jooksul on seal raskeid lähisuhtevägivalla kuritegusid toime pandud 20 korda rohkem kui Tallinnas ja Tartus, 31 korda rohkem kui Pärnus, 13 korda rohkem kui Paides, üheksa korda rohkem kui Narvas. Ülejäänud Saare maakonnaga eriti võrrelda ei saa, sest mujal pole selliseid kuritegusid tehtud. Mis on ju tegelikult väga hea. Kui nüüd sellest õudsest Laimjalast ka lahti saaks.

Eelmises lõigus toodud arvutused on sama absurdsed, kui see, mismoodi politsei seda presenteeris. Paraku on nii, et kõlama jääb arv 15,7 Exceli tabelis, mitte põhjus ja arvutus, mille teel see saadud on.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 223 korda, sh täna 1)