BWB sõlmis Rootsi laevade ehitusleppe

Baltic Workboats (BWB) kirjutas eile Rootsi riikliku liiklus­ameti Trafikverketiga alla lepingu kahe parvlaeva ehitamiseks. Lepingu kogumaksumus on veidi üle 20 miljoni euro, esimene laev peab olema valmis Lõuna-Rootsis liinile minema juba 2017. aasta kesksuvel.

Sajameetrise kogupikkusega alused on suurimad laevad, mis kunagi Saaremaal ehitatud.

BWB juhatuse esimehe Margus Vanaselja sõnul on see tellimus parim näide, kuidas riik saab reaalsete tegudega arendada ettevõtlust nii, et liigutaks allhanketööstusest suurema lisandväärtusega lõpptooteid pakkuva tootmise suunas.

“Me ei oleks saanud sellel hankel üldse osaleda, kui majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ei oleks meid mõne aasta eest usaldanud ja meilt Eesti väikesaartega ühenduse pidamiseks Örmsö-tüüpi parvlaevu tellinud. Nüüd annavad needsamad Eestisse ehitatud laevad meile olulise referentsi sarnaste laevade välishangetel osalemiseks,” kommenteeris ta.

Täiendavat kompetentsust nii suurte laevade ehitamisel on laevafirma sõnul lisanud ka Tallinna Sadama uutele parvlaevadele ehitusjärelevalve teostamine Poola ja Türgi laeva­tehastes.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 254 korda, sh täna 1)