Parvlaevale Soela hakatakse peagi pealisehitist paigaldama

VÄRVI OOTEL: Selline nägi parvlaev Soela Riias välja siis, kui laeva sisemuses toimus kiilupaneku tseremoonia. Laev on kiletatud kere värvimistöödeks. VEETEEDE AMET

VÄRVI OOTEL: Selline nägi parvlaev Soela Riias välja siis, kui laeva sisemuses toimus kiilupaneku tseremoonia. Laev on kiletatud kere värvimistöödeks.
VEETEEDE AMET

Baltic Workboats AS-i Riia tootmisüksuses lasti vette parvlaev Soela teraskorpus.

Soela pukseeritakse Saaremaale eeldatavasti 20. märtsi paiku ja millele hakatakse Nasva sadamas peatselt pealisehitist paigaldama.

Parvlaeva valmimine on jätkuvalt graafikus ning reisijaid peaks uus laev vedama hakkama juba 2017. aasta kevadel, ütles majandus- ja taristuminister Kristen Michal pressiteates.

Ministri sõnul on Soela ehitatud spetsiaalselt Saaremaa ja Hiiumaa vaheliseks laevaühenduseks ning laev saab oma lõpliku kuju ja seadistuse kohalike meistrite käe all.

“Nüüdisaegne laevaühendus on eelduseks ka saarte majanduselu elavdamisele ja tegelikult mõlema saare konkurentsivõime kasvule,” märkis Michal.

Praegu valmistatakse Riias Saare- ja Hiiumaa vahel ühendust pidama hakkavat laeva ette esimeseks pikemaks, küll mitte veel iseseisvaks meresõiduks.

Parvlaeva Soela ehitamiseks korraldas veeteede amet 1. märtsil 2013. aastal hanke ning selle projekteerimisel on arvesse võetud kõiki Saare- ja Hiiumaa vahelise ühenduse pidamist mõjutavaid navigatsioonitingimusi ja kohalike elanike vajadusi. Laeval on jääklass, mis võimaldab aastaringse püsiühenduse katkematut toimimist, ning laev võtab korraga peale 200 reisijat ja kuni 22 sõiduautot või kaks veoautot.

Lisaks on laeva ehitamisel ette nähtud võimalust lisada sellele platvormtekk, mis võimaldaks laadida täiendavalt kümme sõiduautot. Selle aasta 5. veebruaril toimus Riias Soela kiilupaneku tseremoonia. Laeva maksumus on 9,4 miljonit eurot koos käibemaksuga.

Praegu teenindab Sõru–Triigi laevaliini avaliku teenindamise lepingu alusel Väinamere Liinid OÜ 1985. aastal valminud laevaga Kõrgelaid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 236 korda, sh täna 1)