Varsakabjad üleriigilisel konkursil edukad

SEGAANSAMBEL KÄRG: Vasakult esimeses reas Greete Paaskivi, Alice Berens, Reet Koppel ja Mart Truu, teises (tõusvas) reas Mari Ausmees, Kristiin Koppel, Pilvi Karu ja Teet Land. Eelviimases reas on Ekke Kaarel Rand ja Maria Pihlak ning kõige taga Iiv Aavik ja Carlos Liiv. ERAKOGU

SEGAANSAMBEL KÄRG: Vasakult esimeses reas Greete Paaskivi, Alice Berens, Reet Koppel ja Mart Truu, teises (tõusvas) reas Mari Ausmees, Kristiin Koppel, Pilvi Karu ja Teet Land. Eelviimases reas on Ekke Kaarel Rand ja Maria Pihlak ning kõige taga Iiv Aavik ja Carlos Liiv.
ERAKOGU

Saaremaa ühisgümnaasiumi meesansambel Varsakabi pälvis 20. üleriigilisel koolinoorte vokaalansamblite konkursil laureaaditiitli.

Varsakabja 29. koosseisu moodustavad Carlos Liiv, Teet Land, Iiv Aavik, Mart Truu ja Ekke Kaarel Rand. Meesansambli juhendaja Mari Ausmees ütles, et on praeguse koosseisuga väga rahul. Nad on lõbusad ja töökad noormehed, märkis Ausmees.

  1. aastal loodud ansambli koosseisu ongi enamasti kuulunud viis noormeest. “On olnud ka seitse liiget, aga rohkem mitte,” märkis Ausmees ja selgitas, et neli-viis liiget on selline paras hulk.

Jõgeval Alo Mattiisenile pühendatud 20. muusikapäevadel toimunud konkursil oli meesansamblite konkurentsis kolm bändi. “Meesansamblitel on konkurents kõige väiksem, sega- ja neidude ansambleid oli rohkem,” ütles Ausmees. Ta lisas, et on tulemusega väga rahul: “Kui kolmest ei saa esimeseks, siis oleks juba halvasti.”

Ausmehe sõnul valmistuti konkursiks kõvasti. “Pole enne nii kõva tööd teinud, kui seekord,” kinnitas ta, lisades, et harjutati ka vahetundides. Repertuaari valiti tuntud klassikaline armastuslaul “Igaühe jaoks on kuskil keegi”, mille sõnade autor on Heldur Karmo. Teiseks esitati noormeeste oma tungival soovil vendade Urbide “Sõidulaul” (“Musta pori näkku”). Seade tegi SÜG-i vilistlane Mari Väli. Loo lõpus esitas Iiv Aavik ka tantsunumbri, mis tõi talle Eesti võimlemisliidu presidendi Laine Randjärve nimelise võimlemispreemia. “See [tants] on ta leivanumber,” sõnas Ausmees.

Varsakabjad astusid üles ka SÜG-i ja KG segaansambli Kärg (juhendajad Mari Ausmees ja Pilvi Karu) koosseisus, kes tuli 10.–12. klasside segaansamblite arvestuses 4. kohale. Seda pole enne olnud, et kaks kooli panevad oma ansamblid kokku, märkis Ausmees.

Lisaks nimetatutele osales konkursil Saaremaalt veel viis ansamblit: SÜG-i 6. klassi segaansambel (juhendaja Riina Laanes), KG huvikooli Inspira tütarlaste ansambel Kõlagu (juh Pilvi Karu), Inspira poisteansambel Õunaraks (juh Laine Lehto), Inspira tütarlaste ansambel Üksmeel (juh Helle Rand) ja Inspira poisteansambel Moskiitod (juh Helle Rand). Imelise hääle eripreemia sai SÜG-i kuuendik Martin Vesberg. Konkursi grand prix’ pälvis Räpina ja Põlva muusikakooli neidude ansambel Gram of Fun (juhendajad Margot Suur ja Riivo Jõgi).

Mari Ausmees, kes vaatas kõik esinemised ära, ütles, et tase oli konkursil vägev. “Eriti rebimiseks läks neidude- ja segaansamblitel,” märkis ta. Konkursil hinnati nii esinemiskultuuri, kunstilist taset, intonatsiooni kui ka sisulist väärtust.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 253 korda, sh täna 1)