Vatikan kiitis pedofiiliat paljastavat filmi (1)

Vatikani ametlik ajaleht L’Osservatore Romano reageeris positiivselt filmi “Päevavalgele” võidule Oscarite jagamisel möödunud pühapäeval.

Film “Päevavalgele” (originaalis “Spotlight”) räägib ajalehe The Boston Globe skandaalsest juurdlusest, mille käigus tuli avalikuks, et katoliku kiriku vaimulikud on korduvalt alaealisi ahistanud. Filmi aluseks on tõsielu sündmused, mis lõppkokkuvõttes viisid Bostoni kardinali Bernard Francis Law’ ametist tagasiastumiseni 2002. aastal.

“See film peegeldab usklike šokki ja siirast hingevalu, kui nende silme ees avanes see kohutav reaalsus. Võib oletada, et neil rasketel aegadel mõtles kirik palju enam oma imago säilitamisele kui sellele kohutavale kuriteole, mis oli toime pandud,” kirjutab Vatikani ajalehe kolumnist Lucetta Scaraffia.

Ajakirjanik toonitab, et tervikuna ei ole filmis mingit vaenulikkust katoliku kiriku suhtes. Ühes juhtkirjas annab ajaleht aga kiitva hinnangu filmi autoritele, kes “ei peljanud hukka mõista tegusid, mis tuleb viivitamatult hukka mõista”.

Filmi “Päevavalgele” üks produtsentidest Michael Sugar ütles Oscari galal: “See film andis sõna ohvritele ja me loodame, et seda kuuldakse kõikjal, isegi Vatikanis.” Ka sellesse sõnavõttu suhtub Vatikani ametlik väljaanne positiivselt. Leht kirjutab: “See näitab, et inimestes on siiski säilinud usk [kiriku] institutsiooni, usk Rooma paavsti, kes jätkab kirikus korra taastamist, mida alustas tema eelkäija.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 187 korda, sh täna 1)