Endine õpetaja Silvi Silem maalib pilte ristpistes

SUUR TÖÖ: kui palju pilte Silvi aastate jooksul tikkinud on, ta arvata ei oska. IRINA MÄGI

SUUR TÖÖ: kui palju pilte Silvi aastate jooksul tikkinud on, ta arvata ei oska.
IRINA MÄGI

Silvi Silemi peenes ristpistes tikitud värviküllased “maalid” ei jätaks vist külmaks isegi neid, kes käsitööpisiku suhtes immuunsed.

Sel, kes astub sisse Silvi ja Kaljo Silemi kodu uksest Kuressaare aedlinnas, võib juba esikust edasi astumine hulk aega võtta. Vaatamist jätkub – kogu esik on täis kauneid kirevaid pilte.

Lae all on pildirida erinevatest hoonetest. Ohoo – see on ju palazzo Veneetsias Canal Grande ääres! Ja selliseid valgeid siniste akendega maju näeb ju Kreekas!

Ühel esikuseinale riputatud pildil, mis valmis Silvi abikaasa Kaljo 80. sünnipäevaks, on kujutatud südamekujuline lillpärg, keskel Silvi ja Kaljo ning nende laste ja lapselaste nimed. Teisel libiseb mööda türkiissinist vett vägev purjelaev.

On lilli, linde, inimesi ja loomi. Ühelt pildilt vaatavad vastu armsad kutsikad, kenasti kuuekesi reas. Kel tualettruumi asja, võib seal istudes aga tõtt vaadata puu otsas rippuva orangutanipojaga.

“Fotod” vürstinnast

Elutoaseinal ilutseb kaks mustvalget raamitud fotot filmistaarist ja hilisemast Monaco vürstinnast Grace Kellyst. Lähemalt vaadates selgub siiski, et tegu polegi fotode, vaid hoopis tikitud piltidega. Pisted on aga imepeened ning musta ja valge vahele jäävad toonid nii oskuslikult valitud, et eemalt vaadates petab ära küll.

 

Täispikk lugu ilmus laupäevases Saarte Hääles.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 350 korda, sh täna 1)