Angela Merkel on oma õigsuses veendunud (1)

KINDLAL KURSIL: Saksamaa liidukantsler Angela Merkel teab kindlalt, kuidas Euroopat tabanud rändekriisi lahendada. Võetud kursist ta taganeda ei kavatse. FOCUS.DE

KINDLAL KURSIL: Saksamaa liidukantsler Angela Merkel teab kindlalt, kuidas Euroopat tabanud rändekriisi lahendada. Võetud kursist ta taganeda ei kavatse.
FOCUS.DE

Saksamaa kantsler Angela Merkel on vankumatu – Euroopat tabanud rändekriisi lahendamisel pole tema poliitikale alternatiive. Kuid kas tema veendumust jagavad ka valijad?

Kui keegi ka lootis, et Saksamaa liidukantsleri teleesinemine 28. veebruari hilisõhtul tekitab sensatsiooni, siis vähemalt seekord tuli tal sügavalt pettuda. Ajal, mil kogu Euroopa Liitu, eelkõige aga Saksamaad on tabanud terav rändekriis, teatas Angela Merkel ühemõtteliselt, et ta ei kavatse oma suhtumist põgenike küsimuse lahendamisse muuta.

“Ei, seda mul ei ole,” vastas Merkel saatejuhi küsimusele, kas tal on valmis mõeldud ka plaan B juhuks, kui Saksamaa partnerid ja sõbrad eelistavad tulevikus rändekriisi lahendamisel separaatseid meetmeid, et piirata põgenike sissevoolu ega toeta 7. märtsile kavandatud Euroopa Liidu ja Türgi erakorralisel tippkohtumisel Saksamaa kantsleri kurssi.

Veel enam. Merkeli erinevatest ütlustest pea tund aega kestnud jutuajamise vältel Saksamaa avalik-õigusliku televisiooni ARD esimesel kanalil võib teha järelduse, et tema, olles Saksa valitsuse eesotsas, ei kavatse juba võetud kursist taganeda. Kuid kas ta suutis oma poliitika õigsuses veenda ka televaatajaid?

Saksamaa poliitikavaatlejad tõdevad, et kaugemas minevikus kasutas Angela Merkel televisiooni kui vahendit rahvaga suhtlemiseks väga harva. Reeglina esines ta teles vaid kord aastas uusaasta pöördumisega. Möödunud viie kuu jooksul on ta aga telestuudiot külastanud juba kolmel korral.

Pikemalt loe laupäevasest Saarte Häälest.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 294 korda, sh täna 1)