Saaremaa palgad olid mullu Eesti nigelamad (10)

aivar sõrm

Saare maakonna mullune keskmine brutokuupalk ja -tunnipalk oli Eesti viletsamaid.

Statistikaameti andmeil oli Saare maakonnas möödunud aastal keskmine brutokuupalk 837 eurot. Selles edetabelis jäävad Saaremaast tahapoole vaid Jõgeva- 828, Valga- 825 ja Põlvamaa 802 euroga.

Hiidlased on oma 864 euroga saarlastest keskmise palga poolest eespool, edestades isegi Pärnumaad, kus keskmine brutotöötasu oli mullu 860 eurot.

Kogu Eesti keskmine brutopalk oli läinud aastal 1065 eurot. Esikohal troonis tabelis Harju maakond 1185 euroga, Tartu maakonnas oli keskmine palk 1045 eurot.

Keskmise brutotunnipalga – 5,18 eurot – poolest oli Saare maakond tabelis lausa eelviimasel kohal. Veel kehvem tunnipalk oli statistikaameti andmeil vaid Põlva maakonnas – 5,08 eurot.

See-eest oli Hiiumaa keskmine brutotunnipalk oli 5,32 eurot.

Kogu Eesti keskmine tunnipalk oli mullu 6,51 eurot, ent üle 6 euro maksti töötunni eest vaid Harju maakonnas – keskmiselt 7,20 eurot – ja Tartumaal (6,41 eurot). Teistes maakondades jäi keskmine tunnipalk tublisti alla 6 euro. Tunnipalga edetabeli kolmanda koha omaniku, Viljandi maakonna puhul oli see 5,64 eurot.

Majandushuviline Aivar Sõrm (fotol) tunnistas, et saarlaste nii viletsad kohad palgatabelis tulid talle üllatusena, kuna ta ei ole läinud aasta andmetega veel tutvuda saanud.

“Kunagi 10–15 aastat tagasi olime oma palgakasvu poolest üsna kõrgel kohal,” ütles Sõrm. “Hiidlaste palgad on olnud üsna kõrgel juba pikka aega, aga meie siin Saaremaal oleme viimase kuue-seitsme aastaga vajunud allapoole. Kuna meil on teeninduse osakaal suur – pean silmas turismivaldkonda – ja keskmised palgad selles sektoris on väikesed, siis see kukutab ka maakonna keskmist palganumbrit.”

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 090 korda, sh täna 1)