Maavanem: sõidusoodustust kuritarvitatakse (6)

SOODUSTUS IKKA PÄRIS SAARLASTELE: Kaido Kaasiku sõnul tuleb vältida olukorda, kus soodustuse saamise eesmärgil märgitaksegi auto kasutajaks mõni tuttav isik, kelle elukoht on rahvastikuregistri järgi Saare maakond. IRINA MÄGI

SOODUSTUS IKKA PÄRIS SAARLASTELE: Kaido Kaasiku sõnul tuleb vältida olukorda, kus soodustuse saamise eesmärgil märgitaksegi auto kasutajaks mõni tuttav isik, kelle elukoht on rahvastikuregistri järgi Saare maakond.
IRINA MÄGI

Maavanem Kaido Kaasiku hinnangul kuritarvitatakse saarlastele mõeldud sõidusoodustust parvlaevadel, kuna saarlaste sõidukite kasutajaks on märgitud saarte elanikeks mitteregistreeritud inimesi.

“Praktikas on tekkinud olukord, kus soodustust saavad ka lihtsalt kasutajaks märgitud isikud,” teatas Kaasik parvlaevaliiklust sügisest korraldama hakkavale firmale TS Laevad. “Auto tehnilisse passi saab märkida kuni kuus kasutajat või siis viis kasutajat ja üks vastutav kasutaja.”

Vastutavale kasutajale soodustuse andmist ei saa kaotada, sest väga paljud inimesed liisivad oma autosid, leiab maavanem.

Kaasiku hinnangul ei täida selliselt kasutajale antud soodustus 2011. aastal rakendatud soodustuse eesmärki, milleks oli eelkõige Saare maakonna püsielanike ja ettevõtete toetamine.

Piletimüügi korraldamises tuleks Kaasiku arvates tulevikus pöörata tähelepanu jalakäijate piletiostu võimaluste parandamisele.

“Praegu peavad jalakäijad end pileti ostmiseks autode vahele ritta sättima,” kirjutas maavanem. “See ei ole mõistlik liiklusohutuse mõttes ning samuti tekitab meelehärmi nii autojuhtides kui ka jalakäijates. Jalakäijatel peaks olema võimalus osta pilet eraldiseisvast kassast või muul viisil, mis välistaks jalakäijate autode vahel laveerimise.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 814 korda, sh täna 1)