Kas saab langeda veel madalamale? (22)

Mind ajendas oma arvamust kirja panema ajalehe Meie Maa eilses numbris ilmunud lugu, milles kritiseeritakse inimest, kes on valmis võtma vastutuse.

Olen soovinud elus lihtsaid asju ja tegevusi, mis ei pane taga ajama maist vara ja sellega pahatihti kaasnevat iseenesele rusikaga vastu rinda löömist. Olen soovinud sõpru, kes oleksid lojaalsed, andestavad, kaasatundvad, ülestõstvad ja innustavad. Et nad oleksid samas kui roosivarrel olevad okkad, mida vastu võttes tunned torkeid. Omada selliseid sõpru on rikkus.

Sellise sõpruse hoidmiseks peab tegema tööd ja nägema vaeva. Mõne aja möödudes võid tõdeda, et tegevused nimetusega “töö” ja “vaev” on ära võetud ning asemele on tulnud avatus ja ausus, toetus ja usaldus.

Armasta oma ligimest nii nagu iseennast ja sa hakkad asju nägema teisest vaatenurgast. Vaatenurgast, et ei aja taga omakasu, ei hoople ega jäta meelde paha. Mul on kindel veendumus, et Tiina Luks on väga hea inimene esindama minu valijate soove ja neid ka täitma. Mina usun, et Tiina Luks on väga hea vallavanem. Ma tean, et Tiina Luks tunneb muret ja soovib head igale vallaelanikule.

Elu on kukkumiste ja tõusmiste jada. Tõusta on lihtsam, kui sul on meeskond, kellele saad toetuda. Hea meeskond sinu selja taga suudab innustada sind eneseületusele. Senised eelnõude ja määruste kinnitused volikogus on näidanud, et praeguse Lääne-Saare vallavalitsuse seljataga on toetav volikogu. Volikogu, mis ei vaja ruumi leheveergudel, vaid on käinud nõudmas selgitusi, avaldanud arvamust ja seadnud eesmärke siis, kui selleks on aeg.

Tiinal on hea meeskond ja tugi, nad on valmis oma aega pühendama ka ainult seetõttu, et Tiina palub.

Ma ei kirjuta täna siin selleks, et endale kuidagi tähelepanu saada. Kirjutan selleks, et öelda: me kõik oleme inimesed ja meil kõigil on tunded. Ja minu tunded said riivatud, lugedes artiklit ajalehes. Seal tehakse haiget inimesele vaid sellepärast, et ta on lubanud realiseerida selle, mida Reformierakond lubas teha 2014. aastal kohalike omavalitsuste valimistel ja saades selleks volitused.  Jääb arusaamatuks, kas usutleja on mõelnud peale eneseeksponeerimise ka selle peale, et sel, kellest ta räägib, on perekond. Perekond, kelle jaoks on Tiina kui ema ja abikaasa A ja O. Sellised väljaütlemised ei ole tolereeritavad. Inimestena me kipume unustama, et paljugi sellest, mis meie ümber juhtub, on meie oma kätetöö – seda nii heades kui ka halbades mõtetes ja tegudes.

Oma poja põhikooli lõpuaktusel panin lõpetajatele südamele, et valikuid tehes on vaja ka mõelda oma veel sündimata laste peale, sest neile me soovime tingimusteta head. Tänased otsused, väljaütlemised või tegemajätmised avaldavad otseseid tagajärgi meie laste tulevikule. Ma olen tänulik, et mõeldes meie lastele, noortele, emadele, isadele ja eakatele, igatsevad Tiina Luks ja fraktsioon tema seljataga kogeda sellist arusaamist, kus asju tehaksegi nagu armastusest oma laste vastu, mitte halba külvates.

Koit Voojärv, Lääne-Saare vallavolikogu liige

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 210 korda, sh täna 1)