Ametikool avas Messi (2)

NEEME RAND

KÄEST KÄTTE: Raamatukogu keskusesse ümberkolimiseks moodustati 150 õpetajast ja õpilasest inimkett.
Neeme Rand

Kuressaare ametikoolis avati õpilaste kokkusaamise koht Mess, kus lisaks õppimise ja vaba aja veetmise võimalustele saab kasutada ka raamatukogu.

Ametikooli arendusdirektor Sirje Ellermaa ütles, et sellist kohta oli vaja, kuna õppimine on tänapäeval muutunud ja töö ei toimu enam ainult klassiruumis, vaid kõikjal.

“Siin on võimalik vajadusel võtta endale raamat, töötada arvutiga või vahetada teiste õpilastega koolisõnumeid. Samas on see ka puhkekoht, kus saab koos kaaslastega toimetada ja vabas vormis suhelda,” selgitas ta.

Ellermaa sõnul jõuti nimeni Mess koolis korraldatud ajurünnaku tulemusena. “Kuna see on kokkusaamise ja sõnumite vahetamise koht, siis tuletasime nime ingliskeelsest sõnast messenger, pealegi on igas laevas olemas selline koht nagu mess, kus vaba aega veedetakse,” lausus ta.

Messi kujundamisel ja planeerimisel mujalt eeskuju ei võetud, kuigi selliste kohtade rajamine on haridusasutustes viimasel ajal trendikas.

Uue koha avamisele aitas kaasa pea kogu kool. Nii moodustus raamatukogu keskusesse ümberkolimiseks 150 õpetajast ja õpilasest inimkett, kus raamatud anti käest kätte ja kogu ettevõtmine võttis aega poolteist tundi. Kohal oli ka Rein Orn, kes lõi oma akordioniga töise ja lustliku meeleolu.

Esialgu on Mess kõigi soovijate jaoks avatud kella 8-st 17-ni, kuid kuna koolis on ka palju õhtuseid õppijaid, siis ei ole tulevikus välistatud lahtiolekuaja pikendamine.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 018 korda, sh täna 1)