FC Kuressaare alustas hooaega raske võiduga

Pea kogu kohtumise arvulises ülekaalus mänginud FC Kuressaare suutis mängu oma kasuks pöörata alles 83. minutil ning sellega alustati Eesti jalgpallimeistrivõistluste esiliiga B hooaega raske 1 : 0 võiduga.

Meeskonna peatreeneri kohusetäitja Sander Viira tunnistas, et hooaega võiduga alustada on meeskonnale väga oluline. “Saime võidutunnetuse tagasi,” märkis ta.

“Aga see kõik tuli siiski väga raskelt. Enne mängu seadsime endale eesmärgi taga null hoida ja sellega saime hakkama. Kuid mäng oli nagu ikka hooaja algul rabe ja stabiilsusest jäi puudu, sest heade perioodide kõrval vajusime kohati liialt ära.”

Viimsi staadionil mängitud kohtumises jäid väljakuperemehed juba 5. minutil vähemusse, kui Mait Nõmme sai punase kaardi, kuna ta tõmbas Sander Viira karistusala joone lähedal pikali.

Paraku jättis Elari Valmas teenitud penalti realiseerimata. “Oleks ta värava  löönud, oleks meil kindlasti kergem olnud,” nentis Sander Viira, lisades, et see tekitas meestes isegi lisapingeid.

Sellele vaatamata jätkas Kuressaare ründamist. Mitu head võimalust oli Sander Viiral ja Mikk Rajaveril. Margus Rajaver tabas karistuslöögist korra ka Viimsi väravaposti.

Teisel poolajal ei mänginud saarlased enam nii hästi, kui esimesel. Võimalused tekkisid ka väljakuperemeestel ja korra päästis üks-üks olukorras hullemast väravavaht Enri Nurmik.

“Vahetused lõid meid pisut rivist välja ja see, et me ei suutnud kuidagi oma ülekaalu realiseerida, hakkas ajudele käima,” märkis Sander Viira. “Lasime neil ka palli hoida, aga õnneks ei suutnud nad endale eriti võimalusi luua.”

Lahendus tuli 83. minutil, kui Reio Alt viis saarlased 20 meetrilt sooritatud täpse löögiga 1 : 0 juhtima. “See oli ikka suur kergendus,” tõdes Viira. “Oleks pidanud ise juba esimesel poolajal asja ära otsustama, paraku oli meeste sihik paigast ära ning viimastel minutitel lasime vastase ka mängu ja kohati ei saanud arugi, et oleme tegelikult ülekaalus.”

Nüüd, kui esimene võit on käes, saab vaid edasi minna. “Igalt poolt annab juurde panna, peame oma mängu stabiilsemaks saama,” lausus Sander Viira.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 118 korda, sh täna 1)