Kannatanutega liiklusõnnetusi ei juhtunud neljas vallas

Ruhnus pole sel kümnendil olnud ainsatki inimkannatanutega liiklusõnnetust, Torgu vallas on neid juhtunud üks.

Maanteeameti statistika näitab, et viimase 15 aasta jooksul on Ruhnu vallas toimunud vaid kaks kannatanutega liiklusõnnetust: 2006. ja 2008. aastal. Torgu vallas on neid juhtunud 12. Koguni neli liiklusõnnetust läks kirja 2005. aastal ning siis sai vigastada kokku üheksa inimest.

Maanteeameti andmeil toimus Saare maakonnas mullu rohkem inimkannatanutega liiklusõnnetusi kui ülemöödunud aastal ning suurem oli ka vigastada saanute arv.

“Kokku sai möödunud aastal juhtunud 39 õnnetuses vigastada 51 inimest,” ütles Sirje Lilleorg maanteeameti liiklusohutuse osakonnast. 2014. aastal olid vastavad arvud 34 ja 41.

Ülemöödunud aastal hukkus liiklusõnnetuses kolm inimest, mullu mitte ainsatki.

Kui 2014. aastal registreeriti kolm jalakäijale otsasõitu, siis möödunud aastal läks selliseid õnnetusi kirja üks.

Ühtegi inimkannatanutega liiklusõnnetust ei juhtunud mullu Pihtla, Ruhnu, Torgu ja Valjala vallas, seevastu kõige rohkem liiklusõnnetusi juhtus Kuressaares ja Lääne-Saare vallas, kummaski 12. Linnas sai viga 14 ja Lääne-Saare vallas 15 inimest.

Muhu kahes õnnetuses sai vigastada viis ja Kihelkonna vallas juhtunud kolmes õnnetuses samuti viis inimest.

Jalakäijale sõideti Saare maakonnas möödunud aastal otsa ühel korral, see juhtus Kuressaares. Õnnetusi, milles osales jalgrattur, juhtus 11, neist üheksa linnas, üks Kihelkonna ja üks Pöide vallas.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 918 korda, sh täna 1)