Salme kooli õpilane pürib õppima USA-sse (1)

HAKKAMIST TÄIS: Hedy Läets teab, et vahetusaasta USA-s ei pruugi olla vaid lust ja lillepidu, ent kõiki võimalikke takistusi on ta valmis rõõmuga ületama. ERAKOGU

HAKKAMIST TÄIS: Hedy Läets teab, et vahetusaasta USA-s ei pruugi olla vaid lust ja lillepidu, ent kõiki võimalikke takistusi on ta valmis rõõmuga ületama.
ERAKOGU

Salme põhikooli üheksanda klassi õpilane Hedy Läets on aastaks Ameerikasse vahetusõpilaseks minemiseks raha kogumas. Oma toetust on talle juba lubanud ka vald.

Vahetusaasta mõte tekkis Hedy Läetsel sellest, et ta osales Eesti-sisesel õpilasvahetusel – elas vahetusperes ja õppis nädal aega Viimsi keskkoolis. Esialgu hirmutas teda see, et sealne kool on suur, kuid kohale jõudes sai ta aru, et muretseda polnud mõtet. “Suutsin kiiresti kohaneda ja probleeme ei tekkinud,” kinnitas ta.

Oma vahetusaasta sihtkohaks valis Hedy Ameerika. “See on Eestiga võrreldes hoopis teine maailm ja tundub minu jaoks põnev väljakutse,” selgitas ta. Üks põhjus on ka inglise keele praktiseerimise võimalus.

Hedy sõnutsi ei ole veel teada, kuhu piirkonda ta USA-s läheb. Ta loodab, et see on selline koht, kus ta saab tundma õppida ehedat ameerika kultuuri ja elu. “Ma siiralt soovin saada osaks sealsest perest ja elada igapäevaelu – ma ei eelda, et terve aasta on “uus ja huvitav”, mõneti lausa ootan seda aega, mil olen seal nii kodus, et elu on rutiinne,” rääkis neiu.

Hedy Läetsel ei ole enda sõnutsi suuri roosasid unistusi vahetusaastast ja ta usub, et tänu sellele ei pea ta ka pettuma. “Tean, et võib tulla ka raskusi, aga selle juurde käibki takistuste ületamine. Olen selleks valmis,” kinnitas ta. Hedyl on piisavalt eneseusku ja motivatsiooni hakkama saada. “Selle kõige juures toetab mu plaane ja on igati abiks mu isa Ardo Läets.”

Hedy on teinud konkreetse rahastusplaani, kus toetajatelt saadav summa moodustub 33%, perekonnalt 35%, fondidest ja stipendiumidest vastavalt 12% ja 15% ning Salme vald annab 7% programmitasust. Vallapoolset toetamist kinnitas Saarte Häälele ka vallavanem Kalmer Poopuu, kel jagus Hedy aadressil vaid kiidusõnu. Samuti rääkis Hedyst ülivõrdes Salme põhikooli direktor Marika Pütsep. “Muidugi on meie Hedy superõpilane,” kinnitas ta.

Kõigi võimalike toetajatega tahab Hedy isiklikult kohtuda. “Saarlasena pöördun esmalt just Saaremaa ettevõtete poole, et vajalik summa kokku saada,” märkis hakkaja piiga. “Kuna olen patrioot, on Saaremaa just see koht, kuhu tahan tulevikus oma kogemusi tagasi tuua.”


Kuidas Hedyt toetada?

Õpilasvahetusprogramm Youth For Understanding (YFU) ehk rahvusvaheline mittetulunduslik organisatsioon pakub haridusliku eesmärgiga kultuurivahetusprogramme enam kui 60 riigis.

YFU kuulub tulumaksusoodustusega MTÜ-de nimekirja. Seega on toetussumma ettevõtetele maksuvaba ja ei lisandu erisoodustusmaksu. Eraisikust toetajad saavad toetussummalt tulumaksutagastuse.

Hedy Ameerikasse õppima minekut saab toetada ülekandega otse MTÜ YFU Eesti arvelduskontole Swedbankis EE042200221001141378. Selgituseks tuleks kindlasti märkida “Hedy Läetse toetus”.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 793 korda, sh täna 1)