MUHU UUDISSED: Moekast pidunädali jätku

Neid suri aktuseid ja vastuvõttusid oo jägun sii ühna kohe terveks nädaliks. Neh, et Muhu valdas pietse seda vabariigi voastapääva riede, kahekümne kuienda õhta. Alguse aaks oo ikka kellu seitse ja muidugid jälle Liiva koolimaja saalis. Pisike kontsert oo ja pärast antasse natusse põlast koa. Aga muedugid kõege tähtsam ja põnevam oo ikkagi sie reemiate üleandmine. Tasub uudistama minna küll.

Ja sie pidujutt oo nüid üle korrutat ja suab argibese jutuga edasi minna. Kahessateistmendast veebruarist soadik oo kessiku õhtati lasteaa saalis portselanimoalimise õhtad jälle. Õpetamas köib Malle Koivisto. Ja kis tahaks kampaliseks akata, siis uurige lasteaast Reeda kääst, et millal nie kursused täpselt oo ja palju maksvad. Alguse aaks oo änamaste kell kuus üteldud. Ja nüid järgmine kord oo tiada teese märtsi õhta.

Ja teisibe õhtati akati nüid lasteaa saalis jälle joogat tegema. Joogaõpetajaks oo Karmen Tuberik.

Viiendal märtsil oo Hellamaa külakeskuses jälle üks pitkem koolitamise päe. Tiina Paasik Räpina aianduskoolist tuleb riakima kasvuoonetest ja nende sihes taimede kasvatamisest. Pihta akatse kellu poole kümnest ja lõpetamise aeg oo laneeritud kellu neljast.  Kooliraha küsitse viis eurut ja omad nimed suab kirja anda Tiinale külakeskusse ja Annikale vallamajase.

Neljandal ja kuiendal märtsil soab Hellamoal jälle kinuse minna. Sedakorda soab nähe nõukest vilmi kut “Klassikokkutulek”. Neljanda õhta akkab kinu pihta kellu seitsmest ja kuiendal kellu viiest. Pileti innaks oo sedakorda neli eurut. Ma kuulsi, et pidada sur kange naljavilm olema. Nie nüidseaa naljad oo vahest nõuksed, misest kõik kohe aru ep soa mitte ja mõni ep akkagiid aru soama. Aga sie vilm põlle mitte märkigi sõukste naljadega. Itsita pidi ikka mitmes kohtas soama.

Noordekeskusel oo koa üks tiadaandmine. Nendel oo selle nädali lõpuni Sander Tulgi joonistuste näitus ülal.

Ja kõege lõpuks ma tuleta miele, et sial Hooandjas soab seda “Muhu murde lood 2” roamatud viel toeta. Neh, et sie ikka kenaste rükitud soaks koa. Neh, et olga ete selle Hellamoa kinu naljadega nõnna kut oo, aga voata selle roamatu sihes oo tööde ja murede vahel ikka kohe mitu külimittu Muhu nalja.

Aga olgu siis sedakorda jälle moekast, kulla munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 105 korda, sh täna 1)