Salme rahvamaja tegi korraliku ümmarguse sünnipäeva peo (FOTOD)

KÜI: Juubelil astus üles ka Anseküla kandi ansambel Küi. Vasakult Oliver Parrest, Mari Lepik, Margus Lepik ja Marek Tarkin. IRINA MÄGI

KÜI: Juubelil astus üles ka Anseküla kandi ansambel Küi. Vasakult Oliver Parrest, Mari Lepik, Margus Lepik ja Marek Tarkin.
IRINA MÄGI

Ligi kolm tundi kestnud kontserdiga tähistati Sõrve ainsama kultuurikeskuse 40. sünnipäeva.

Üles astusid pea kõik rahvamaja katuse all tegutsejad. Salme valla kultuurijuht Maire Sillavee ütles üritust avades, et rahva kooskäimise kohta on tõepoolest vaja ning see peab olema soe ja sõbralik maja. Rahvamaja ongi rahvale rajatud maja ning niikaua, kui kestab külakultuur, püsib ka väikese rahva vaim suurena.

Kollektiive esines juubeliõhtul 15. Oli teatritegemist, lauljaid, tantsijaid. Esinesid nii noored kui ka vanad, kuulda sai traadi-, pärimus- ja koorimuusikat, näha moodsamat ja ka rahvatantsu.

Sillavee sõnul on rahvamaja katuse all koos käsitöökambriga tegutsemas 16 kollektiivi. Lisaks tegutsejatele jagub Sillavee sõnul ka publikut. “Rohkem käivad Salme inimesed teatris. Siis on saal ikka päris täis – tuleb Kuressaarestki lisa,” ütleb Maire Sillavee.

Tugeva kultuurielu poolest tuntud Salme rahvamaja juht ei osanudki öelda, et ta millestki eriti puudust tunneks. Valla toetus on olemas, kogukondki on Sillavee hinnangul rahvamaja tegemiste suhtes päris hästi häälestatud. Üks murekoht siiski on. “Päris paljud inimesed, kes ka tahaksid rahvamaja tegemistes kaasa lüüa, ei leia kodukandist tööd ja on sunnitud välismaale raha teenima minema ning loomulikult on nendel neil üürikestel hetkedel, kui nad koju käima saavad, palju muudki teha,” rääkis Maire Sillavee.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 364 korda, sh täna 1)