Lümanda trepitõstukist sai Lääne-Saare aasta tegu (14)

TUNNUSTATUD TEGU: Ühiste jõududega hangitud trepitõstuk tegi Fred Erik Kuivjõgi kooliskäimise oluliselt lihtsamaks. IRINA MÄGI

TUNNUSTATUD TEGU: Ühiste jõududega hangitud trepitõstuk tegi Fred Erik Kuivjõgi kooliskäimise oluliselt lihtsamaks.
IRINA MÄGI

Lääne-Saare vald tunnistas valla ajaloo esimeseks aasta teoks trepitõstuki paigaldamise Lümanda kooli ratastoolipoisi Fred Erik Kuivjõe aitamiseks.

Eile õhtul Kuressaare linnateatris toimunud vallavanem Andres Tinno ja volikogu esimehe Urmas Lehtsalu pidulikul vastuvõtul tunnustati tervet hulka tublisid vallaelanikke, kes moel või teisel on valla esimesel tegevusaastal silma paistnud.

Aasta teo tiitli pälvinud trepitõstuki projekti puhul toodi välja, et järjepideva töö tulemusena saavutati lõppeesmärk, mida rahastati nii eraannetustest kui ka regionaalsetest investeeringutest. Trepitõstuki projekt nimetati mullu kevadel Eesti liikumispuudega inimeste liidu poolt üheks üheksast aasta heateost.

Neli stipendiumi

Üle anti esimesed neli valla stipendiumi. Haridusstipendium läks Kärla põhikoolile ja projekti eestvedajatele Anne Pildrele, Triinu Järvaltile ja Jaan Lemberile haridus- ja teadusministeeriumi projektis “Kaasav kool” osalemise eest. Külaelu edendajaks 2015 tunnistati ootuspäraselt Leedri küla ja külavanem Indrek Tiitson. Lääne-Saare vallale rohkelt tuntust toonud Leedri on pärjatud nii tiitliga Eestimaa rahvaküla 2015 kui ka Eestimaa aasta küla 2015.

Spordistipendiumi pälvisid suure tegutsemistahtega meeskond FC Taritu ja Raimond Salong, kellel on ette näidata väga head tulemused Saare maakonna jalgpallivõistlustelt. Kultuuristipendiumi sai aga Kaarma Karguse tantsurühma juhendaja Kai Kiik, kes on seda ametit pidanud juba üle 20 aasta. Kargus on osalenud nii maakonna kui ka vabariiklikel tantsupidudel ja võistutantsimistel.

Lääne-Saare vald tunnustas ka oma noori. Nooreks talendiks spordis pärjati Lümanda tütarlaste jalgpallivõistkond. Tulemustest on neil ette näidata saalijalgpallis Tuule Cupil I koht, maakonna meistrivõistlustel jalgpallis samuti I koht. Tuule Cup’i finaaletapil saavutas võistkond auväärse II koha. Lisaks on nad võistelnud Viljandis meistriliiga finaalis ja sealt koju tulnud III kohaga.

Aktiivsed ja värske mõttega

Nooreks talendiks kaunite kunstide valdkonnas nimetati moelooja ja tubli olümpiaadidel osaleja Karolin Kärm. Kuus aastat on tütarlaps osalenud moekonkursil Look Kool, kust tal on ette näidata kaks kolmandat, kaks esikohta ja kaks grand prix’d.

Kategoorias “Hea idee 2015” tunnustati Tallinna ülikoolis antropoloogiat õppivat Siim Landi.

Siim, kes praegu tudeerib antropoloogiat Põhja-Inglismaal Durhami ülikoolis, väärtustab puhast loodust ning huvitub kohaliku kogukonna säilitamisest ja edendamisest.

Hea algataja 2015 on ideede generaator ja spordipoiss Karl-Alder Kuivjõgi. Lääne-Saare valla noortevolikogus kaasa lööv Karl on tugev käsi ka kunstis. Koolis on ta algklassiõpilaste hulgas hinnatud kui suur vend, kes jaksab nendega eakohaseid mänge mängida ja nalju teha, kuid vajadusel neid ka korrale kutsuda.

Sander Õispuu sai aktiivse osaleja 2015 tiitli. Kärla kooli õpilasesinduse esimees osaleb ka Lääne-Saare noortevolikogu töös. Sander on aktiivne võrkpallur, kes mängib kohalikus noortebändis basskitarri ning kõige selle kõrvalt õpib koolis neljadele-viitele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 310 korda, sh täna 1)