Krevera sünnipäev oli pühendatud armastusele (FOTOD)

Saaremaa ühisgümnaasiumi luuleteater Krevera kostitas oma 25. sünnipäeva peole saabunud külalisi etendusega armastusest.

Kui Krevera esimene lavastus, millega miniteatripäevadel üles astuti, kandis pealkirja “Käib aimamatut rada armastus”, siis nüüd oli luuleteater selle teema juurde tagasi jõudnud. Laupäevasel peol sai publik osa mullusügiseseks Betti Alveri konkursiks valminud lavastusest “Armastus? Armastus! Armastus… Armastus.”, mis tugines Leelo Tungla loomingule.

Peol kõlasid Krevera vilistlaste meenutused ja Albert Uustulndi lauludest valminud popurrii, samuti astusid publiku ette üksiketlejad. Osa vilistlastest ootas peole tulles üllatus – neile anti tekst, mida nad on kunagi mõnel konkursil esitanud, ning nüüd pidid nad selle taas ette kandma.

“Nagu oleks võistlemas,” leidis otsa lahti teinud vilistlane Tiina Nõmm, kel tuli taas esitada Leelo Tungla “Puujalaga baleriini”.

“Ilus pidu oli,” leidis Rita Ilves – SÜG-i emakeele- ja kirjandusõpetaja, kes veerand sajandi eest luuleteatrile aluse pani.

Ilves tõdes, et 25 aastat on ühe luuleteatri jaoks kopsakas iga. “Selle aja jooksul on valminud umbes 130 erinevat etendust – ka mind ennast üllatas see arv,” rääkis Ilves.

Algselt kuulusid luuleteatrisse Kristiina Toom, Velvo Väli, Ene Rooba ja Raivo Maripuu, kelle eesnimetähtedest trupi nimi kokku pandigi.

Täpset arvestust selle kohta, kui palju rahvast Kreverast veerand sajandi jooksul läbi käinud on, õpetaja Ilves pidanud ei ole. “See vilistlaste hulk ulatub meil saja kanti,” märkis ta. Osa neist – näiteks Velvo Väli, Ott Aardam, Lee Trei, Jörgen Liik, Marian Heinat, Liisa Saaremäel ja Tanel Ting – on end sidunud teatritegemisega, osa aga – Raivo Maripuu, Krista Maajärv ja Mari Kallas – töötab telerežissöörina.

Kuressaare linnateatri loomejuht Aarne Mägi andis Kreverale üle suure ja raske kingipaki, mille seest võis leida Kuressaare linnateatri ajaloo raamatud – igale trupi tegevliikmele oma. “See oli tõesti superkingitus!” leidis Ilves.

Sünnipäevapeol osales paarkümmend vilistlast. “Registreerunuid oli rohkem, aga kahjuks jäid paljud gripi tõttu tulemata,” lausus Rita Ilves.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 256 korda, sh täna 1)