AMET: Juuksuril peab täpne käsi olema

TÖÖ KÄIB: Klient Maris Pulk on oma juuksuri Airi Paumetsaga rahul. RAUL VINNI

TÖÖ KÄIB: Klient Maris Pulk on oma juuksuri Airi Paumetsaga rahul.
RAUL VINNI

Ratastel juuksur sõidab külast külla

Juuksuribussiga mööda Saaremaad tiirutav Airi Paumets on rahul just sellise talvega nagu praegu – lund pole, jääd teedel samuti mitte ja kraadiklaas näitab üle nulli.

 

“Isegi mõni miinuskraad on täiesti okei, aga mõni nädal tagasi, kui ikka üle kümne kraadi külma oli, istusin kodus, pidasin külmapühasid, muretsesin bussi veevoolikute pärast ja ootasin, et soojemaks läheks,” ütleb Airi, kelle juuksuribuss peatub sedapuhku Mustjalas. “Naersin, et olen palgata puhkusel.”

“Puhkuselt” naasnud, on Airil tööd-tegemist kuhjaga ning selle leheloo jaoks oma tööst rääkides laseb juuksur kääridel käia. “Airi on kõige parem juuksur!” kiidab toolis istuv klient Maris Pulk. “Mina olen temaga väga rahul.”

Bussi ostis Airi 2013. aasta suve lõpus. Sõitma hakkas ta sellega 2014. aasta veebruaris.

/—/


Halja Kivi: peame tasemel olema!

“Juuksuri elukutse tähendab elukestvat õpet,” teab Halja Kivi ilusalongist Kihar rääkida oma pikaajalisest kogemusest. Tema on seda ametit pidanud 50 aastat.

 

Praegusel ajal leiab Halja administraatorilaua tagant kesklinna ilusalongis Kihar, mille ta 1992. aastal rajas. Aastatega on tema sõnul paljugi muutunud. Mitte ainult soengud ja klientide eelistused ei kanna aja pitserit, vaid ka töövahendid.

“Vene ajaga ei anna võrreldagi,” kinnitab Halja. Seepärast toimuvadki Kiharas paar korda aastas töötajatele mõeldud koolitused. Räägitakse nii lõikuse tehnikatest kui ka uutest toodetest.

Mis puutub aga töösse endasse, siis Halja sõnul see kergete killast ei ole. “Väga paljud tulevad ja mõtlevad, et see on nii tore, aga väga paljud ka lahkuvad, sest töö on raske,” nendib ta.

 

/—/


Ainult meeste soengutest ei ela

Vallimaa tänava lõpus asuva uuema kortermaja alumise korruse klaasist seinal on kiri “Salong kogu perele”. “Ükskord üks meesterahvas tuli ja ütles, et mul ei ole peret kaasa võtta, kas ma üksi tohin tulla,” meenutab naerusuine juuksur Kaja Muruvee Vally salongist.

 

Kaja lõikab juukseid nii naistel, meestel kui ka lastel. Juuksuriametit on ta pidanud kuus aastat. Enne töötas massöörina, kuid siis tuli majandussurutis ja Kaja otsustas midagi juurde õppida. “Mõtlesin, et no mida ma seal salongis istun, lähen ja õpin juuksuriks ja saingi alles 40-aastaselt juuksuriks,” selgitab Karala külast pärit Kaja, lisades, et on oma valikuga nii rahul, kui üldse olla saab.

/—/


Ärge kartke stiili muuta!

Kui juhtute Kuressaares nägema põneva juukse-tattooga poissi või noormeest, võite olla kindel: selle soengu autor pole keegi muu kui Robbie Roberts.

 

“Need juukse-tattood on Saaremaal tõepoolest ainult minu firmamärk,” tunnistab Aafrikas Ghanas sündinud Robbie. “Ma ei tea küll, et Saaremaal neid kuskil mujal tehtaks.”

Robbie, kes on üks kahest Kuressaare meesjuuksurist – muide, mõlemad on välismaalased –, töötab Kuressaare linnapargi lähedal asuvas Vanalinna heaolusalongis kuuendat aastat. Juuksur sai temast aga juba Aafrikas Senegalis elades.

Lõikuse ja soengutegemise kogemusi on Robbie hankinud ka ameerika, inglise, hollandi ja vene juuksuritelt. Tõsi, erialatunnistust tal Eestisse saabudes ette näidata ei olnud.

Monika Puutsa ja Raido Kahm

Täispikk lugu ilmus laupäevases Saarte Hääles

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 935 korda, sh täna 1)