Viimsi mõisa pargis taaslavastatakse Vabadussõja lahing

Eesti sõjamuuseum ja Saaremaa sõjavara selts korraldavad Eesti Vabariigi aastapäeva puhul homme kell 14 Eesti sõjamuuseumi juures Viimsi mõisa pargis Vabadussõja-teemalise lahingu taaslavastuse.

Taaslavastus on ühe Irboska kandis toimunud lahingu ainetel. Punaväelaste vastu sõdivad kuperjanovlased, soomusronglased nin Põhjakorpuse ja Balti pataljoni võitlejad.

Lahingus osaleb umbes 100 erinevate sõjaajaloo klubide liiget Eestist ja välismaalt, kelle relvastuseks on vintpüssid, kuuli- ja pommipildujad.

Saaremaa sõjavara seltsi juhi Margus Sinimetsa sõnul püütakse pealtvaatajate silme ette manada võimalikult reaalne sõjaolukord. “Sealjuures pole vähetähtis ka sõjameeste ajastutruu riietus ja varustus kuni pisiasjadeni, nagu rihmad, rakmed ja muu,” ütles Sinimets.

Lahing toimub Eesti sõjamuuseumi ehk Viimsi mõisa härrastemaja taha jääval alal. Lahingu eel ja järel saab sõjamuuseumi ees tutvuda Kaitseliidu Harju maleva Rävala malevkonna relvastuse ja varustusega ning sõjamuuseumis viimaseid nädalaid avatud rändnäitusega “Varustus ja vidinad elu ja surma vahel” Rootsi armeemuuseumist.

Üritus on pealtvaatajatele tasuta. Näidislahing kestab umbes 45 minutit.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 301 korda, sh täna 1)