VASTULAUSE (4)

Eilsest Saarte Häälest (“Lääne-Saare võimutüli hõõgus tuha all ammu”, SH 19.02) vaatasid taas vastu ajakirjanik Vinni tuttavad mantrad minu isiku suhtes. Lugesin neid ja ei suutnud uskuda oma kõikvõimsust. Kahjuks või õnneks on igapäevaelu lehes kujutatust siiski mitme tooni võrra hallim.

Enne 2014. aasta valimisi oli minu avalik sõnum see, et Lümanda kandile ei ole mitte kasulik anda ühele meie piirkonna kandidaadile palju (nagu juhtus 2013), vaid mitmele kandidaadile võrdsemalt hääli sõltumata erakonnast või valimisnimekirjast. Nii saab meid lihtsalt volikokku rohkem. Mardi kõrval oli teisigi, kelle nimed läbi käisid ja kes nüüd ka volikogus on. Millal toimus valimiste teemal minu ja Reformierakonna inimeste vahel tõsine vestlus, pole mulle teada – aga ju ajakirjanik seal siis kohal oli ja kõike täpselt kuulis, et ta selliseid väiteid lehes avaldab.

Atla laenuga seoses on samuti miskit segamini aetud. Vaidlus kohtus on veel pooleli. Kui suuresti ühinemistoetuse eest sai ostetud hooldekodu, siis kuidas määratleda seal Lümanda osa, millest meid hiljem vajadusel ilma jätta? Ühinemislepingus on Lümanda investeeringute rahaline maht tegelikult võrdlemisi väike, sest meie põhimure olid madalad palgad, mis said 2015. aasta alguses korda. Meie suuremad objektid ei ole veel ehitusküpsed, eeltöö käib kooli ja keskusehoonega. On igati mõistlik, et praegu keskendub vald Kärla investeeringuvajadustele ning hooldekodule, küll jõuab siis kunagi ring ka Lümandani.

Tekkinud olukorrast on mul väga kahju. Koostöö nii Andrese kui ka Mardiga on olnud väga hea. Näen mõlemas mehes ettevõtlikkust, maailma parandamise soovi ning kõvasti üle keskmise muret kodukoha tuleviku pärast. Ma ei ole vallavalitsuses kogenud Andrese väidetavat autokraatiat ja samas on ka Mardi küsimused sisu poolest omal kohal. Suures plaanis on ühinemine olnud õige samm, asjaosalised on selle käekäigust päriselt hoolinud. Seetõttu tahaks loota, et tekkinud olukord laheneb pea ja elu läheb rahumeelselt edasi. Kuidas see täpselt sünnib, näitab lähiaeg.

Jaanika Tiitson

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 753 korda, sh täna 1)