Vallavolinik muretseb kodukoha pärast (4)

Kihelkonna vallavolikogu liige, kultuuri- ja hariduskomisjoni esimees Sirje Salong muretseb kooli, rahvamaja ja hooldekodu tuleviku pärast.

Vallavalitsusele saadetud seisukohas Kihelkonna kooli ja hooldekodu teemal kirjutas Salong, et tema arvates peab kool jääma tegutsema koolimajja. Volinik põhjendas, et lapsed juba niikuinii õpivad seal ja hoones asub ka kooli söökla, mida Kihelkonna kogukond peab suureks väärtuseks. “Koolimaja peaks tulevikus mahutama ka valla raamatukogu ja vallavalitsuse üksuse,” leidis Salong.

Plaani viia valla juhtkond rahvamajja Sirje Salong õigeks ei pea. “Vahel on rahvamaja küllaltki rahvast täis,” põhjendas volinik. “Rahvamaja juhatajal on ka uusi plaane ringide tegutsemiseks, mis vajavad eraldi ruume.”

Kihelkonna hooldekodu peab Salongi arvates jääma endisele kohale ning hooldekodu laiendamiseks tuleb lahendused leida.

Salong avaldas oma kirjas lootust, et neis küsimustes toimub aktiivne arutelu ja kohalik rahvas toetab tema seisukohti.

“Sirje Salongi tähelepanekud on need, millest mõnele oleme lahendusi otsinud juba tükk aega,” tõdes vallavanem Raimu Aardam. “Hooldekodu küsimuses oleme ka rahvaga rääkinud ja volikogu võtab oma põhimõttelise seisukoha ilmselt 26. veebruari koosolekul.”

Aardami sõnul pole kavas kooli praegusest hoonest kuhugi mujale kolida. “Selle on välistanud nii lapsevanemad kui ka hoolekogu,” tähendas vallavanem. “Arutelu teema on, kuidas täita see suur koolihoone, kus on küll kool ja lasteaed, lapsi aga vähe. Kuna hoonel on taga keskküttesüsteem, on maja ülalpidamiskulud suured.”

Plaan kolida valla juhtkond rahvamajja ei ole Aardami sõnul uus. “Tulevikus, kui meil peaks olema osavald, kus on ametis näiteks kolm inimest, võiksid nad töötada rahvamajas,” lausus Aardam.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 346 korda, sh täna 1)