UUS! Leisi algatas ametlikult Ida-Saare valla loomise (6)

Leisi vallavolikogu tegi oma viimasel istungil Orissaare ja Pöide valla volikogule ettepaneku alustada läbirääkimisi haldusterritoriaalse korralduse muutmiseks.

Tegu oli vahetult istungi alguses volikogu päevakorda võetud lisapunktiga, mida eelnevalt avalikkusele kättesaadavas päevakorras kirjas ei olnud.

“Ega ta nii äkki ka tulnud,” sõnas Leisi volikogu esimees Tiina Olesk. “Pidasime Orissaare ja Pöide inimestega juba varem vaikselt läbirääkimisi ja jõudsime seisukohale, et asja peaks ametlikuks ajama,” selgitas ta.

Olesk möönis, et vallavalitsusele olid läbirääkimised natuke üllatuslikud, seda enam, et vallavanem Ludvik Mõtlep osaleb ju ka suure Saaremaa valla juhtkomisjonis.

“Üldiselt tulevad meil eelnõud vallavalitsuse kaudu, nad annavad neile oma hinnangu, aga selle eelnõuga läks natuke kiireks. Soov oli, et Pöide ja Orissaare volikogu saaksid ettepaneku juba lähemal ajal läbi arutada ja oma sõna öelda. Seetõttu läks ta alles volikogu päeval päevakorda,” selgitas volikogu esimees.

Mida arvavad Leisi ettepanekust Orissaare ja Pöide vallavolikogu juhid, loe homsest Saarte Häälest! 

18.01.2016_Leisi volikogu_tambet

OLULINE SAMM TEHTUD: Kalmer Jõgil, Tiina Oleskil, Margus Pajustel, Tõnu Erinil ja teistel Leisi volinikel jääb vaid oodata, mida Pöide ja Orissaare ametivennad nende ettepanekule vastavad.

TAMBET ALLIK

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 847 korda, sh täna 1)