Tammuna kordon läks 1000 euroga (13)

UPUB SIRELITESSE: Seekordsel suulisel enampakkumisel hüljatud Nõukogude militaarobjekt ostjat veel ei leidnud. Foto: Tambet Allik

TAMBET ALLIK

Torgu vallavolikogu otsustas võõrandada Tammuna vana piirivalvekordoni MTÜ-le Sõrve Sääre Jahiselts. Kuigi vald üritas kinnistule varem nt enampakkumise korras uut omanikku leida, pannes kordoni alghinnaks 10 000 eurot, see sel moel siiski ei õnnestunud.

Aasta alguses esitas aga Sõrve sääre jahiselts ise vallale avalduse kordoni võõrandamiseks seltsile. Vallavanem Tiit Põld ütles, et teadupärast on riigikontrollil plaanis hakata lagunenud hoonete omanikelt nõudma nende lammutamist või kordategemist. Nõnda otsustaski vallavolikogu veebruari alguses toimunud istungil vallavalitsuse ettepanekul võõrandada Tammuna piirivalvekordoni kinnistu oma valla maaomanikele ja olulistele maksumaksjatele, MTÜ-le Sõrve Sääre Jahiselts.

“Kuna oleme kulutanud ajalehekuulutustele ja reklaamile, siis soovisime hinnaks 1000 eurot,” selgitas Põld hinna kujunemist. “Korduvad müügiüritused ei ole toonud ühtegi ostuhuvilist, vandaalid on hooneid põhjalikult rüüstanud ja hoonete seisukord on ohtlik turistide ja külaliste tervisele,” nentis vallavanem.

Jahiselts plaanib vallavanema andmeil kinnistul arendustegevust kohaliku kogukonna huvides, alustades loomade nahastamisruumi ja olmeruumide rajamisest. Suur osa hoonetest ja rajatistest tuleb neil aga lammutada.

“Vald sai Tammuna piirivalvekordoni kinnistu riigilt tasuta ja mul on hea meel, et õnnestub sellest lõpuks lahti saada,” rõõmustas vallavanem Tiit Põld.

Sõrve sääre jahiseltsi juhatuse esimees Priit Paomees seltsi plaanidest esialgu lähemalt rääkida ei soovinud. Ta märkis, et kui kinnistu käes, siis saab täpsemalt otsustada, mis seal teha ja kuidas toimetada.

Kuna kinnistul asub vanu hooneid, tuleb temagi sõnutsi ilmselt esmajoones teha lammutustöid. “Alles siis saab vaadata, mis saab ja mis ei saa,” märkis Paomees.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 313 korda, sh täna 1)