Saarele laienev IT-firma otsib tarkvaraarendajaid (4)

KAUGTÖÖ: Eelmisel sügisel pani Proeksperdi tiim püsti kontori Keri saarel. Pildil töötab tarkvaraarendusinsener Juri Krainjukov vana tuletorni tipus. PROEXPERT

KAUGTÖÖ: Eelmisel sügisel pani Proeksperdi tiim püsti kontori Keri saarel. Pildil töötab tarkvaraarendusinsener Juri Krainjukov vana tuletorni tipus.
PROEKSPERT

Tarkvaraarendusettevõte Proekspert soovib Saaremaale loodavasse filiaali värvata erinevaid tarkvaraarendusega tegelevaid töötajaid.

Proeksperdi eesmärk on muuta nutikate IT-lahenduste abil maailm paremaks paigaks. Selleks pakub firma tervikteenust toote väljamõtlemisest kuni disainilahenduseni.

“Meil on oma osa selles, et päikesepaneelide energia tarbijasõbralikuks muutuks, kasulikud bakterid mullijooke aitaksid toota, pangaasjad lihtsamad oleksid ja mobiiliga muretult parkida saaks. Lihtsustame äriprotsesside toimimist ning lisaks lööme kaasa veel sadades kasulikes ettevõtmistes,” selgitas firma värbamisspetsialist Grete Tammlo. Ta rõhutas, et erinevalt konkurentidest püüab Proekspert teha asju, mis maailma paremaks muudavad ja näiteks mängupõrguid nad ei programmeeri.

Juhtidevaba firma

Proekspert on eelkõige inseneride ettevõte ja ettevõtte kultuuri iseloomustab vabadus kaasa rääkida firma käekäigus. “Nimetame seda ise juhtidevabaks, mis tähendab, et meil pole ülemäärast bürokraatiat ja ülemääraseid juhtimiskihte, mis inimeste eneseteostust pärsiksid,” selgitas Tammlo.

“Hindame kõrgelt initsiatiivi ja vastutuse võtmist, seepärast sobivad meile tööle inimesed, kes lisaks headele tehnilistele oskustele on initsiatiivikad ja viivad alustatu lõpuni,” lisas ta.

Saaremaale laienemisest rääkides märkis Tammlo, et siin õpib ja asub igal aastal mujal koolides õppima erinevatel arvuti ja tarkvaraarendusega seotud erialadel päris palju noori. Suuremal osal neist ei ole hiljem kodusaarel võimalik leida erialast huvitavat väljakutset.

Tarkvaraarenduse alane töö on praegu peamiselt jagunenud kahe suure keskuse, Tallinna ja Tartu, vahel. See tähendab aga pidevat reisimist või siis püsivalt Saaremaalt lahkumist.

Samas on viimaste aastate jooksul (või kümne aastaga) oluliselt paranenud erinevad kommunikatsioonivõimalused, võimaldades töötada kus iganes: kodus köögilaua taga, kohvikus, bussis. “Enam ei pea kogu tiim, pead koos, samas ruumis istuma,” sõnas Tammlo.

Proeksperdil on praegu töötajaid Belgias, Ungaris, Saaremaal, Tartus, Tallinnas. Suvel oli suvekontor Pärnus ja sügisel välitöökontor Keri saarel. “Kui nüüd mõnda piirkonda tekib suurem hulk huvilisi, tasub mõelda seal juba püsivama kohaloleku ja kontori peale,” rääkis Tammlo.

Töötajad üle Euroopa

Praegu on Proeksperdil Saaremaal kaks töötajat, kohe on liitumas ka kolmas. “Kui veel mõned potentsiaalsed huvilised leiduks, ongi piisav hulk olemas, et avada kontor Saaremaal. Üldiselt on see kasulik kõigile osapooltele, spetsialist saab teha tööd seal, kus talle rohkem meeldib, ettevõte leiab väga vajalikku tööjõudu ja Saaremaale jääb või tuleb juurde kõrgel tasemel spetsialiste,” selgitas Tammlo.

Saaremaal loodab Proekspert leida erinevaid tarkvaraarenduse insenere (Java, C/C++, C#), programmeerijaid, kasutajakogemuse ja kasutajaliidese disainereid, veebiarendajaid, analüütikuid, kvaliteediinsenere ja teisi tarkvara­arendusega seotud rollide täitjaid.

Praegu töötab Proeks­perdis 130 inimest.


Tunnustatud ettevõte

  • Möödunud aastast on Proekspert taas Eesti kapitalil põhinev ettevõte. Enne seda kuulus 75% osalusest kümmekond aastat Taani suurimale tööstusgrupile Danfoss.
  • Proekspert on tööandjana ja tervikliku arenguringi kui innovaatilise HR töövahendi rakendamise eest pälvinud 2014. aastal Unistuste tööandja ärisektori võitja tiitli, 2015. aastal PARE personaliprojektide võistlusel II koha.
  • Proeksperdi klientide seas on telekomi ettevõtted, kellele luuakse paremaid müügi- ja teeninduskanaleid, taustasüsteeme. Ettevõte töötab välja tööstusautomaatika lahendusi ja aitab teha kodusid targemaks, voodeid mugavamaks, õhku puhtamaks, lihtsustada päikeseenergia tootmist, panna kraanad pöörlema ja tehased töötama.
  • Ärianalüüsi lahendustega aitab Proekspert kaardistada ärikasutajatele juhtimisotsuste tegemiseks vajalikku infot, luua andmeladusid, aruandeid ja juhtimislaudu, mis aitavad kasutajatel saada kiire ülevaate organisatsioonis toimuvast.
  • Atlassiani toodetega pakub firma tööprotsesside optimeerimist, et muuta need veelgi kiiremaks ja efektiivsemaks.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 110 korda, sh täna 1)