Lääne-Saare võimutüli hõõgus tuha all ammu (14)

Üleeile Andres Tinno tehtud avaldusega päädinud käärimine on kestnud tegelikult juba Lääne-Saare valla tekkest peale.

Esimesed erimeelsused tekkisid juba volikogu valimiste ajal. Teadupoolest jagunes Lümanda senine paarisrakend Mart Maastik – Jaanika Tiitson valimiste aegu kaheks. Maastik läks Urmas Lehtsalu juhitud valimisliitu, Tiitson Reformierakonna nimekirja.

Juba siis, kui Saarte Hääl valimiste ajal käis Lümandas reportaaži tegemas, rääkis nii mõnigi inimene, et suure pooldajate hulgaga Jaanika Tiitson olla inimesi keelitanud hääletama Mart Maastiku poolt, et too ikka vajalikud hääled kokku saaks.

Kui asi pärast valimisi ka RE inimeste kõrvu jõudis, olid asjaosaliste vahel toimunud üsnagi tõsised vestlused. Arvestades kohtade jaotust, võis just see olla näiteks põhjuseks, et RE ei saanud volikogus täisenamust. Väga palju puudu ei jäänud. Järgmine kord läks olukord tuliseks siis, kui hakkas selgeks saama, et Atla sadama raha tagasi ei saa. Ühinemise eel võttis Lümanda Atla eest tasumiseks laenu. Kuna ühinemine oli ukse ees, tuli selleks luba küsida ka Kaarma ja Kärla volikogult.

Mõlemas volikogus kinnitati, et juhul, kui Atla raha tagasi ei saa, vaadatakse üle Lümandasse tehtavad investeeringud. Sellest räägiti ka mitmel ühinemiskoosolekul. Kui otsustav hetk kätte jõudis, taganesid Mart Maastik ja Jaanika Tiitson lubadustest. Olgugi et teised ühendvalla moodustamise juures olnud inimesed kinnitasid Saarte Häälele selliste aumehelike kokkulepete olemasolu, ei hakatud Maastikku avalikult materdama.

Mida aeg edasi, seda enam hakkas kostma nurinat, et Maastiku juhitav eelarve- ja arengukomisjon ei tööta korralikult. Komisjoni kehvale juhtimisele viitas ka komisjoni liige ja volikogu aseesimees Ülar Tänak. Saarte Häälele on räägitud, et komisjoni esimees tuli koosolekutele, ei olnud ette valmistunud ning seega ei saanud komisjon korralikult töötada.

Maastik võttis tuurid üles siis, kui volikogu otsustas vallale osta Saaremaa Valsi hoone, et teha sellest hooldekodu.  Mart Maastik hakkas vallavalitsusele esitama ohtralt küsimusi ja arupärimisi. Samal ajal otsis ta ise alternatiivi. Näiteks käidi koos Atla sadama ehituselt tuntud Margo Berensiga vaatamas endise KEK-i hoonet.

Ülar Tänak viitas üleeilsel volikogu istungil, et nüüdseks on komisjoni töö taas soikunud ning viimati olid komisjoni liikmed pidanud koosolekut suisa kahekesi.

Loe ka: https://wp.saartehaal.ee/2016/02/19/voimutuli-laane-…-variandid-laual/

https://wp.saartehaal.ee/2016/02/18/andres-tinno-astus-tagasi/

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 780 korda, sh täna 1)