Kalle Laanet: saarte keskkonna areng vajab lisatähelepanu

Riigikogu liige Kalle Laanet saatis keskkonnaminister Marko Pomerantsile saarte kogukondade nimel kirjaliku pöördumise küsimusega, kas ja kuidas on võimalik välja töötada ning käivitada piirkondlik säästva arengu pilootprogramm.

Riigikogulane selgitas kirjas keskkonnaministrile, et tema poole on pöördunud Eesti saarte kogu küsimusega Lääne-Eesti saarte säästva arengu pilootprogrammi väljatöötamise ja käivitamise kohta.

“Säästva ehk jätkusuutliku arengu all mõistetakse ühiskonna sihipärast arengut, mille tulemusel paraneb inimeste elukvaliteet ja samaaegselt säilitatakse keskkonna talumisvõime ning kooskõla loodusvarade kasutamisega. Lääne-Eesti saarte biosfääri programmiala käivitamine tähendaks ka lisaraha Euroopa Liidult, et planeerimis- ja arendustegevuse kaudu kohalikku elu edendada,” kommenteeris Laanet.

Eestil on tema sõnul olemas riiklik strateegia “Säästev Eesti 21” ja säästva arengu seadus, mis näeb ette biosfääri programmiala haridus-, seire- ja uurimistöö korraldamiseks ning loodusvarade kaitse ja säästliku kasutamise ühitamiseks. Samuti on Lääne-Eesti saarestiku biosfääri kaitsealale olemas UNESCO litsents.

Laanet tõi välja, et riigikantselei strateegiabüroo on juba välja töötanud ka tegevuskava ministeeriumidevaheliste programmide käivitamiseks.

“Lisaks on europarlamendis selle aasta veebruaris vastu võetud resolutsioon, et Euroopa Komisjon ja kohalikud valitsused peaksid enam panustama saarte arengusse,” rõhutas Kalle Laanet.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 377 korda, sh täna 1)